Skip to main content
search
Aktualności

Kolejny krok do budowy szkoły w Przybysławicach dla obwodu Korzkiew – podpisano umowę z projektantem

By 20 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 października 2017 przez admin

dzialka przybyslawice19 października została podpisana umowa na zaprojektowanie budynku szkolno-przedszkolnego w Przybysławicach wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wykonawcą zamówienia pn. „Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy zespołu szkolno-przedszkolnego w miejscowości Przybysławice obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze, przedmiary oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z kosztorysem inwestorskim – postępowanie II” została firma Architektoniczne Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Budownictwa Autorska Pracownia Projektowa Manecki reprezentowana przez dr inż. arch. Mateusza Maneckiego, wyłoniona spośród 6 oferentów. Koszt wykonania zamówienia wynosi 482 160 zł brutto. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić projekt w terminie do  9 kwietnia 2018 roku.

Budynek szkoły będzie usytuowany na działce gminnej w Przybysławicach, skomunikowanej z drogą wojewódzką 794 i drogą gminną tzw. drogą na Stoczki w kierunku istniejącej szkoły w Korzkwi. Łącznie budynek będzie posiadał 18 sal lekcyjnych z zapleczami, 4 sale przedszkolne, basen z zapleczem oraz salę gimnastyczną. Powierzchnia podłogi projektowanego budynku to 4716,80 m2.
Według Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Zielonki wartość tej inwestycji wyniesie: 17,2 mln zł, finansowanie do 2020 roku. Gotowy jest program funkcjonalno-użytkowy i koncepcja budynku, w ramach przygotowania do inwestycji przeprowadzono badania archeologiczne. W związku z tym, iż teren leży w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, konieczne było uzyskanie zgody dyrekcji OPN na inwestycję. Minister Rolnictwa z końcem stycznia 2017 r. wydał zgodę na odrolnienie działki pod szkołę, co otworzyło drogę do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej.
Red. IO

wizualizacja szkoly

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content