Skip to main content
search
Aktualności

Kolonie jak rytm serca

By 23 sierpnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 sierpnia 2016 przez admin

wyjazd18 sierpnia wieczorem z Zielonek wyjechała grupa 35 dzieci na kolonię z programem profilaktycznym w Jastrzębiej Górze. Kolonia finansowana przez gminę Zielonki jest przeznaczona dla dzieci żyjących w trudniejszej od innych sytuacji rodzinnej.

Dzieci mieszkają w budynku szkoły w Jastrzębiej Górze, bardzo blisko morza i plaży, spędzą tam 10 dni. Mają do dyspozycji halę sportową i boiska. Nad morzem realizowany będzie program profilaktyczny oraz zajęcia bębniarskie. Uczestnicy muszą uczyć się budować więzi w świecie realnym bez pośrednictwa internetu. Bowiem jeśli dziecko dobrze czuje się wśród rówieśników jest bardziej chronione przed zagrożeniami.
– Głównym celem programu profilaktycznego realizowanego na wyjeździe jest nauka budowania dobrych relacji i spędzania czasu bez telefonu komórkowego. Realizujemy ten cel poprzez warsztaty, gry zespołowe i planszowe; budujemy także zespół bębniarski, bo rytm serca łączy ludzi – opowiada Tomasz Gubała, pełnomocnik wójta gminy Zielonki ds. zapobiegania uzależnieniom. – Mam nadzieję, że po powrocie w Zielonkach zacznie działać zespół bębniarzy – dodaje.

 

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content