Skip to main content
search
Relacje

Kolorowo i z przytupem integracja na ludową nutę

By 9 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 czerwca 2016 przez admin

DSC011107 czerwca korzkiewska łąka wypełniła się feerią barw i rozbrzmiała skoczną muzyką. Wspólnie bawiło się na niej blisko 900 osób.  Podopieczni stowarzyszenia pomocy niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Cecylii Chrząścik z 21 ośrodków specjalnych  oraz uczniowie i wychowankowie zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z  Małopolski przybyli, by, jak co roku, wspólnie spędzić czas przy dobrej zabawie. Tegoroczny 38 piknik integracyjny odbył się pod hasłem: „A to Polska właśnie”, a motywem przewodnim imprezy była kultura i obyczaje regionów.

Piknik stowarzyszenia pomocy niepełnosprawnym “Bądźcie z nami”, który od lat odbywa się w Korzkwi ma grono wiernych przyjaciół, ludzi o wielkich sercach, dzięki którym wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Współorganizatorami zabawy na ludowo byli: Związek Harcerstwa Polskiego, Komenda Chorągwi Krakowskiej – Ośrodek Szkoleniowy Korzkiew oraz MDK Dom Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie. Imprezę, jak co roku, poprowadzili Jolanta Wiewióra i Marek Kupiec. Zbigniew Sabiński pomysłodawca tematyki festynów postawił w tym roku na kulturę regionów. Każda placówka uczestnicząca w festynie losowała jedno z polskich województw. Wychowawcy mieli zapoznać podopiecznych z jego kulturą, kuchnią i obyczajami. Wspólnie z wychowankami przygotowali też mapy, flagi województw, potrawy regionalne i stroje ludowe, które zaprezentowali podczas festynu.  Nie zabrakło tańców przy muzyce folkowej, wspólnego śpiewania na scenie, lepienia w glinie pod okiem Wolfganga Hofera. Na uczestników czekały również inne atrakcje: dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz przejażdżki konne i tor przeszkód.  Dzielnie spisali się harcerze oraz wolontariusze z Zespołu Szkół w Korzkwi, którzy dbali, by nikomu niczego nie zabrakło.
Festyn „A to Polska właśnie” odbył się pod patronatem marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy, a o bezpieczeństwo uczestników zadbali policjanci z komend: wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej, a także ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy OSP Maszyce.

KŁK

Więcej zdjęć tutaj:

 

1
DSC01013
DSC01061
DSC01152
DSC01163
DSC01237
DSC01187
DSC01246
DSC01038
DSC01068

 

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content