Skip to main content
search
Ogłoszenia

Komunikat Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy

By 21 października 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 21 października 2014 przez admin

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy posiada około 65 wolnych miejsc w realizowanym przez nas projekcie „Pomysł na siebie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”.

Projekt ten adresowany jest do młodych osób w wieku 16-17 lat, zamieszkałych na terenach wiejskich (mogą posiadać status domownika w gospodarstwie rolnym) i zainteresowanych ukończeniem kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Zgodnie z naszą intencją ze wsparcia w ramach ww. projektu powinny skorzystać przede wszystkim młodzi ludzie wywodzący się z drobnych, nietowarowych gospodarstw rolnych o niskich dochodach. Możliwość uzyskania kwalifikacji w zawodzie związanym z rolnictwem z jednej strony otworzy dla nich perspektywę kontynuowania pracy w rodzinnym, specjalistycznym gospodarstwie i podjęcia efektywnych działań mających na celu jego unowocześnienie i rozwój, z drugiej przeciwdziałać będzie niekorzystnemu zjawisku ukrytego bezrobocia na wsi.
W ramach projektu – oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które stanowić będą kluczową formę wsparcia, młodzież weźmie udział w kursie przedsiębiorczości, kursie językowym, komputerowym, zajęciach z doradcą zawodowym. Uczestnikom projektu w dniach zajęć dydaktycznych przysługiwać będzie bezpłatne wyżywienie, a także dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.
W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia realizacji zadań projektowych zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie powyższej informacji wśród jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Plakat – pobierz plik

Wojewódzki Komendant
Ochotniczych Hufców Pracy

dr Jolanta Zajączkowska

* Urząd Gminy Zielonki nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych ogłoszeń i reklam oraz osób i firm zamieszczających swoje reklamy na tej stronie internetowej

Close Menu
 
23 maja 2022
Skip to content