Skip to main content
search
Relacje

Koncert Orkiestry OSP „WOLA” w rytmach karnawału

By 7 lutego 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2017 przez admin

25 lutego w szkole w Woli Zachariaszowskiej odbył się Koncert Karnawałowy. Wykonawcami byli muzycy z Orkiestry OSP „Wola” soliści z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Były to ponad dwie godziny wspaniałej muzyki.
Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się od słów Wojciecha Pałki – wicestarosty Powiatu Krakowskiego oraz Tadeusza Nabagło – przewodniczącego Rady Powiatu, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat orkiestry „WOLA”, wspominając jej liczne sukcesy oraz ubiegłoroczny wyjazd do Monachium, gdzie orkiestra reprezentowała powiat krakowski. – Wspaniała orkiestra, wspaniali wykonawcy – podsumował wicestarosta W. Pałka.
Marcin Kruk, który był konferansjerem koncertu, przybliżył pokrótce historię istniejącej od 1994 roku orkiestry, po czym nadszedł czas na rozpoczęcie wspaniałego koncertu, który został podzielony na dwie części. Każda z nich składała się z dziewięciu utworów – granych tylko przez orkiestrę pod batutą Lecha Wnuka, bądź wykonanych w towarzystwie solistów. Śpiewali członkowie orkiestry oraz wychowankowie Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, występujący w chórze Fermata, przygotowani przez Annę Roj. I tak Tadeusz Kaczmarczyk wykonał utwór „Czterdzieści lat minęło” ze znanego serialu „Czterdziestolatek”, Anna Roj i Wojciech Kruczek zaprezentowali piosenkę „Pozwolił nam los”. Innymi polskimi utworami, których wysłuchaliśmy tego wieczoru były: „Kto wymyślił naszą miłość” oraz „Zawsze gdzieś czeka ktoś”, które zaśpiewała Aleksandra Majka. Głos Mai Sum publiczność usłyszała w utworze „Moje serce to jest muzyk”. Norbert Kociarz zaśpiewał „Będziesz moją panią” zaaranżowane w stylu paso doble. Poza polskimi artyści zaprezentowali też zagraniczne utwory: Filip Major zaśpiewał delikatne „Everybody loves somebody”, a Aleksandra Zębala żywiołowe „Cheri, cheri lady”. Orkiestra wykonała takie utwory jak: „Heal the world”, „Dixie for band”, „Sway” czy ognistą „Sambę for band”. Na koniec koncertu muzycy zagrali tradycyjnego „Marsza Radeckiego”, a po wielu brawach bisowali utworami „Don Pedro” oraz ”Tequila”. Sala wypełniona była po brzegi słuchaczami, którzy reagowali entuzjastycznymi oklaskami.
Po części koncertowej przyszedł czas na przemówienie prezesa orkiestry Piotra Calika, który serdecznie podziękował kapelmistrzowi Lechowi Wnukowi za przygotowanie muzyków z orkiestry oraz Annie Roj za przygotowanie solistów z CKPiR.  Gramy dla państwa. Cóż by to było, gdybyśmy tylko dla siebie grali? – powiedział P. Calik dziękując za obecność na koncercie słuchaczom.
Wiele radości sprawiło też losowanie nagród, które dla swoich gości przygotowała orkiestra. Do wygrania były m.in. bon do kwiaciarni „Lawendowy Kuferek”, kolacja dla dwóch osób w restauracji „Malinowy Anioł” czy wyjazd do Term w Szaflarach. Warto dodać, że podczas koncertu oraz przerwy można było nabyć pyszne ciasta, kawę oraz herbatę.
Po tej wspaniałej uczcie muzycznej wiele osób gratulowało wykonawcom cudownego występu. Wszyscy wychodzili z sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej uśmiechnięci i pełni podziwu. I cóż można dodać… Wszyscy czekają na kolejny tak wspaniały wieczór razem z Orkiestrą OSP „WOLA” i solistami z CKPIR!
KK

 1
 2
 4
 5
 10
 14
15 
 17
 18
 20
24
34
 

Więcej zdjęć: 

https://www.facebook.com/pg/zielonki/photos/?tab=album&album_id=1175025212615596

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content