Skip to main content
search
Ogłoszenia

Konferencja EduLab – „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany”

By 19 października 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 19 października 2020 przez admin

konferencja edulab 800x495W marcu br. ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. Dążąc do przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa zostały wprowadzone rozwiązania, które wpłynęły nie tylko na polską gospodarkę, ale również na rynek pracy
w naszym kraju. W I kwartale 2020 roku zostało w Polsce zlikwidowanych prawie 120 tys. miejsc pracy, z czego prawie 25% z powodu epidemii. Na szczęście, na początku lipca liczba ogłoszeń o pracę wróciła do poziomu sprzed ogłoszenia pandemii.
Sytuacja na rynku pracy jest więc bardzo zróżnicowana i dynamiczna, a pracownicy i pracodawcy borykają się z realnymi problemami.


Wielu pracowników i pracodawców pyta jak koronawirus wpłynął na rynek pracy w Polsce? Czy mamy obecnie do czynienia z rynkiem pracownika czy pracodawcy? Jakie kwalifikacje u pracowników są dziś najbardziej poszukiwane na rynku pracy? Jakie będą – kiedy już skończy się epidemia? Jakich specjalistów poszukują pracodawcy? A jakie specjalizacje będą na topie po epidemii?
Wiele firm – by zapobiec likwidacji miejsc pracy oraz zachować wymagany dystans społeczny – umożliwiła swoim pracownikom wykonywanie pracy poza miejscem jej stałego wykonywania, tj. pracę zdalną.
Praca w trybie zdalnym przyniosła jednak pracownikom i pracodawcom kolejne dylematy. Jak komunikować się z pracownikami? Jak przekazywać im trudne decyzje? Jak wspierać pracowników w procesie nagłej zmiany? Jak odnaleźć wewnętrzną motywację w warunkach izolacji i pracy w domu? Jak komunikować się z klientami firmy?
Wszystkich z Państwa, którzy zadają sobie podobne pytania jak ww. wymienione, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji EduLab – „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany” organizowanej przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Instytutem Badań Edukacyjnych.
W konferencji, jako prelegenci wezmą udział eksperci z zakresu HR i biznesu, posiadający wieloletnie doświadczenie w swoich obszarach. Są wśród nich: HR Biznes Partnerzy Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., specjaliści i doradcy zawodowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, regionalni liderzy ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z Instytutu Badań Edukacyjnych, jak również trenerzy biznesu i wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Konferencja jest skierowana do pracowników firm i instytucji oraz menedżerów, kierowników i właścicieli firm (program konferencji podzielony na 2 bloki tematyczne: dla pracowników, dla menedżerów).
Konferencja EduLab „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany” będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wysłuchania praktycznych wskazówek i rozwiązań mogących pozytywnie wpłynąć na obecną sytuację pracodawców i pracowników na szybko zmieniającym się rynku pracy.
Udział w konferencji jest bezpłatny – konferencja odbędzie się w formie online na platformie Zoom 27.10.2020 r.
ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI: https://www.marr.pl/edulab/
Do zarejestrowanych uczestników zostanie wysłany link do spotkania.
DO ZOBACZENIA!

Close Menu
 
3 października 2023
Skip to content