Skip to main content
search
Aktualności

Koniec wakacji pełen radości – na pikniku w Pękowicach

By 5 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2022 przez IO

3 września w sobotę w Pękowicach pożegnano wakacje piknikiem dla prawie 200 dzieci i ich rodziców. Przygotowane aktywności angażowały całe rodziny, a udział w sportowych konkurencjach organizatorzy – Stowarzyszenie Perła Pękowic i sołtys Pękowic – nagrodzili upominkami. Na pękowickich błoniach przy kompleksie rekreacyjnym w tym roku została ukończona budowa parterowego domu sołeckiego, który służy mieszkańcom – podczas pikniku poświęcono budynek.
Poświęcenia w obecności wójta gminy Zielonki Bogusława Króla dokonał ksiądz proboszcz zieloneckiej parafii Tadeusz Kozak. Na uroczystości obecny był również wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski. Wśród gości pikniku dopisali radni gminy Lucyna Zielińska, Magdalena Listoś i Tadeusz Łysek. Po krótkiej uroczystości organizatorzy Stowarzyszenie Perła Pękowic z prezes Romaną Toft, radną gminy Zielonki i sołtysem Pękowic Adamem Dąbrowskim zaprosili dzieci do zabawy.
Przygotowano aktywności sportowe i artystyczne na boisku i placu zabaw, dla wszystkich otwarty był też kort tenisowy. Czego tam nie było – gra w klasy, rzuty piłką do kosza i do bramki, rzuty woreczkiem, gra w badmintona, skoki w workach, zabawy z wodą, gra w ringo i bule, malowanie portretu przyjaciela, szukanie bajek, łowienie rybek na magnes, wielkie bańki mydlane i inne atrakcje. Za udział w nich dzieci zbierały pieczątki na specjalnych paszportach, najaktywniejsi wypełnili pieczątkami po kilka kart. Pod koniec zabawy Romana Toft, Adam Dąbrowski, Łukasz Kołodziejczyk i Agnieszka Gibała rozlosowali i rozdali 120 nagród, a dla tych którzy nie mieli szczęścia w losowaniu były m.in. lizaki czyli nagrody pocieszenia. Zwycięzców w ringo i bule nagrodził pucharami Jan Ziółko, przewodniczący Gminnej Rady Seniorów, propagator sportu, miał też puchar dla Romany Toft. A dla najbardziej wytrwałych uczestników losowania znalazł się cały kosz maskotek. Już po emocjach związanych z nagrodami trwały zabawy z animatorem. Cały czas korzystano też z dmuchanej zjeżdżalni i tyrolki, którą mali mieszkańcy Pękowic mają do dyspozycji na co dzień.
Nie tylko dzieci cieszyła „Chatka pod Słoneczkiem”, gdzie dzięki malowidłom można sobie przypomnieć najpiękniejsze baśnie. Maria Wroniewicz-Rams oprowadzała po krainie bajek zadając zagadki. Wspominano zeszłotygodniowe dożynki, pękowicki korowód zaśpiewał ponownie dla Mariusza Zielińskiego, dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach.
Organizatorzy zadbali o podniebienia i siłę do zabawy dzięki daniom z grilla, ciastom, był także chleb ze smalcem. Dochód ze sprzedaży najlepszych ponoć ciast w gminie, a może i w powiecie, przeznaczony będzie na cele statutowe Stowarzyszenia Perła Pękowic. Wśród wypieków znalazł się i specjał ukraiński.
Nie tylko malowano portret przyjaciela, można go było na miejscu zdobyć. Stowarzyszenie „Koci patrol” w domku sołeckim zachęcało do adoptowania kotków.
Druga część wieczoru to impreza taneczna z DJ-em, a przed nią rozgrzewkę w formie treningu zumby zapewniła Patrycja Szymanek-Mosio. Zumba była częścią projektu „Działaj lokalnie” grupy EkoAktywni i KS Bibiczanki. Projekt „Jesteśmy razem – ми разом” zakłada integrację z gośćmi z Ukrainy, zajęcia taneczne są jego częścią. Z Bibic przybyła też pomoc w postaci agregatu prądotwórczego od OSP Bibice.
– Celem jest integracja mieszkańców – mówi Łukasz Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Perła Pękowic, który zauważa, że mieszkańcy, którzy nie mieszkają obok siebie tak blisko jak w blokach potrzebują takich spotkań. Nową inicjatywą w Pękowicach będą spotkania sportowe dla osób w każdym wieku z panem Janem Ziółko w środy o 18.00 pod domkiem sołeckim – w programie i ringo, i bule, ale także nordic walking – różne dyscypliny i dla każdego.
Na pikniku dopisała pogoda, cieszył brak upału, a wieczór był gwiaździsty – wymarzone warunki na imprezę.
IO

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają uczestników pikniku na zakończenie wakacji w Pękowicach

Więcej zdjęć: galeria na FB

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content