Skip to main content
search
Wydarzenia

Konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”

By 27 maja 202111 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 lutego 2022 przez AO

Urząd Statystyczny w Krakowie ogłasza konkurs dla mieszkańców gmin województwa małopolskiego „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa,  którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych.

Według założeń konkursu co 2 tygodnie gmina o największym procentowym przyroście liczby spisanych w danej edycji mieszkańców wygrywa nagrody. Po zakończeniu danej edycji, obliczony zostanie dla każdej gminy w województwie małopolskim przyrost liczby mieszkańców, którzy zostali spisani w NSP 2021 w czasie trwania edycji. Przyrost ten jest wyrażoną w punktach procentowych różnicą między odsetkiem osób spisanych w gminie na początku i na końcu edycji. Gmina, która w danej edycji zajęła pierwsze miejsce otrzymuje nagrody rzeczowe dla jednej z placówek oświatowo-kulturalnych zlokalizowanych na jej terenie.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Narodowy Spis Powszechny 2021

Plakat przedstawia informacje o konkursie dla mieszkańców gmin województwa małopolskiego “Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie.

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content