Skip to main content
search
Relacje

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

By 3 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 grudnia 2013 przez admin

foto1

 

 

29 listopada wyłoniono zwycięzców konkursu zatytułowanego „Moje Zielonki w obiektywie”. Wśród zgłoszonych prac komisja wyróżniła sześć zdjęć spośród 131 nadesłanych prac.

Po raz drugi  sołectwo Zielonki przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach ogłosiło konkurs fotograficzny ukazujący krajobraz, architekturę, mieszkańców tego sołectwa. W składzie komisji konkursowej znaleźli się: Piotr Wróbel – architekt,  mieszkaniec Zielonek, Władysław Orzechowski –  sołtys miejscowości Zielonki oraz członkowie rady sołectwa Zielonki: Marzena Gadzik-Wójcik oraz Mariusz Zieliński będący też dyrektorem Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Jury doceniono szczególnie wrażliwość i pomysłowość autorów oraz nowatorskie ujęcie tematu.
Pierwsze miejsce otrzymała Joanna Kucharska. Tematem jej pracy jest zabytkowy nagrobek z końca XIX w., znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Zielonkach. Komisja w ocenia pracy, podkreślała „spójność tematyki zdjęcia z założeniami konkursu oraz jego nastrojowość, wrażliwość i artyzm. Zdjęcie ukazuje tęsknotę za światem, którego już nie ma i w całości ilustruje łacińską sentencję Memento Mori (łac. pamiętaj o śmierci).  Państwo Justyna i Krzysztof Kuczek otrzymali drugie miejsce za zdjęcie ukazujące krajobraz Zielonek z lotniczej  perspektywy.  Trzecie miejsce przyznano Grzegorzowi Kowalikowi. Tematyką jego pracy był budynek starej cegielni pochodzącej z 1911 r.
Wśród nadesłanych prac przyznano także trzy wyróżnienia. Anna Musiał na swoim zdjęciu ukazała urokliwe miejsce przy drodze na Tonie. Ryszard Cabała sfotografował niedawno odrestaurowany krzyż przy ul. Galicyjskiej, w pobliżu zjazdu do hotelu Twierdza w Zielonkach, a fotografia Doroty Walendzewicz ukazuje powódź, która nawiedziła Zielonki w czerwcu tego roku oraz akcję ratowniczą druhów OSP z Zielonek.

Wręczenie nagród i dyplomów zaplanowano na początku przyszłego roku, na pierwszym zebraniu wiejskim sołectwa Zielonki.
BP Zielonki, red.KB

I miejsce – Joanna Kucharska

foto1

II miejsce – Justyna i Krzysztof Kuczek

foto2

  III miejsce – Grzegorz Kowalik foto3

 Wyróżnienia: Ryszard Cabała

foto4

Anna Musiał

foto5

 Dorota Walendzewicz

 foto6

 

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content