Skip to main content
search
Relacje

Konkurs „Matematyczne Zielonki 2016” rozstrzygnięty

By 20 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 maja 2016 przez admin

DSC07862mosPo raz kolejny Zespół Szkół w Zielonkach zorganizował konkurs matematyczny dla uczniów szkół z całej gminy pod hasłem „Matematyczne Zielonki”. Wszystkie szkoły dopisały i 53 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Zielonki pochyliło się nad matematycznymi zadaniami w konkursowej rywalizacji.

Wśród uczniów klas czwartych szkół podstawowych najlepszy był Jan Serzysko (Szkoła Podstawowa w Bibicach), za nim II m. Maciej Pazur, a na III m. Anna Krzyworączka, oboje ze szkoły w Zielonkach. Podium klas piątych wygląda tak: na I miejscu Jakub Gawron z Zielonek, na II m. Joanna Kapel z Korzkwi, a na III m. Jagoda Flejmer z Bibic. Z klas szóstych I miejsce zdobyła Gabrysia Chmielecka z Zielonek, II m. Aleksandra Bosak również SP Zielonki i trzeci Piotr Wojtanowski z Bibic.
Wyniki wśród gimnazjalistów kształtują się następująco: pierwszoklasiści – Magdalena Łukasik (Zielonki) na I m., na II m. Kamil Orszula (Bibice) i na III m. Dawid Nowakowski (Korzkiew); drugoklasiści – I m. – Bartosz Dudek (Korzkiew), II m. – Damian Machnik (Wola Zachariaszowska), III m. – Marta Kwasek (Korzkiew); trzecioklasiści – I m. Eliza Rajca (Korzkiew), II m. Anna Tendera (Bibice), III m. Antoni Wadowski (Wola Zachariaszowska).
W tym roku organizatorzy zrezygnowali z rywalizacji drużynowej na rzecz indywidualnej i w związku z tym duch rywalizacji był bardziej odczuwalny. Matematyczne zadania zamknięte (test wyboru) i otwarte rozwiązywało 29 reprezentantów szkół podstawowych z Zielonek, Bibic, Korzkwi, Owczar i Woli Zachariaszowskiej oraz 24 reprezentantów gimnazjów z Zielonek, Korzkwi, Bibic i Woli Zachariaszowskiej. Zadania, jak i cały konkurs, przygotowali dla uczniów nauczyciele matematyki z zieloneckiej szkoły: Alicja Boczar, Małgorzata Nowak, Anna Rudnicka, Anna Gawlik, Krzysztof Żurek i Magdalena Jakubowska. Wyszukali również nagrody ściśle związane z matematycznym myśleniem, które wraz z dyplomami wręczyła zwycięzcom dyrektor Zespołu Szkół w Zielonkach Bożena Nowak.
Najwięcej trudności powodują zadania otwarte, tekstowe, ale na przykład Bartosz Dudek, gimnazjalista, zwycięzca wśród drugoklasistów poradził sobie świetnie i dostał za nie maksimum punktów – mówi matematyk, koordynator konkursu Alicja Boczar. Podczas oczekiwania na wyniki organizatorzy zapewnili zabawy, oczywiście logiczne – w tym diagramy i krzyżówki. Szare komórki wspomagano też pysznymi drożdżówkami. Na koniec wszyscy uzdolnieni matematycznie uczestnicy konkursu zrobili sobie wspólne zdjęcie. Gratulacje dla najlepszych, ale i dla wszystkich uczestników, którzy odpowiedzieli na wyzwanie.
IO

 

DSC07816
DSC07820
DSC07823
DSC07827
Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content