Skip to main content
search
Relacje

Konkurs „Pucheroki w naszej tradycji” rozstrzygnięty

By 22 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2018 przez admin

IMG 20180321 094050W niedzielę będziemy mogli wyróżnić ich osobiście (i zobaczyć nagrodzone prace!), ale już dziś zawiadamiamy, że konkurs plastyczny „Pucheroki w naszej tradycji” zorganizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w gminie Zielonki został rozstrzygnięty. Wygrali w poszczególnych kategoriach: Jana Grąbka ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi (kat. klasy 0-3 SP), Wiktor Bęben ze Szkoły Podstawowej w Bibicach (kat. klasy IV-VI SP) oraz Zofia Gazda z SP Bibice (kat. klasy VII i gimnazjum). Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędą się 25 marca 2018 r. podczas Gminnego Przeglądu Pucheroków w Bibicach. Laureatów czyli zdobywców miejsc od I do III prosimy o odbiór nagród wraz z opiekunem, a opiekuna prosimy, aby wziął ze sobą dowód osobisty.


Celem konkursu było propagowanie unikatowej tradycji chodzenia Pucheroków w Niedzielę Palmową w gminie Zielonki. Konkurs był okazją do indywidualnej pracy artystycznej, pobudzał wyobraźnię i przyczyniał się do rozwoju kreatywności oraz uzdolnień plastycznych.
Na konkurs uczniowie nadesłali około 90 prac. Jury oceniając nadesłane prace przyjęło następujące kryteria: zgodność kompozycji z tematem i założeniami konkursu, dobór środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposób interpretacji oraz walory artystyczne.
Poznajmy laureatów:
w kat. klas 0 – III szkoły podstawowej:
I miejsce: Jana Grąbka, kl. III SP w Korzkwi
II miejsce: Gabriela Gaweł, kl. II SP w Korzkwi
III miejsce: Malina Opalska, kl. II SP w Korzkwi
w kat. klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Wiktor Bęben, kl. VIc SP w Bibicach
II miejsce: Martyna Nędzyńska, kl. VIa SP w Bibicach
III miejsce: Anna Wojtanowska, kl. IVd SP w Bibicach
w kat. klas VII SP i gimnazjum:
I miejsce: Zofia Gazda, kl. VIId SP w Bibicach
II miejsce: Adam Jaworski, kl. IIa SP w Bibicach
III miejsce: Mateusz Lamparski, kl. IIa SP w Bibicach
Przyznano również 14 wyróżnień. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, pracowitości, nierzadko humoru włożonego w wykonanie prac. Szkołom Podstawowym w Bibicach i Korzkwi należą się gorące podziękowania za duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli.
Wszystkie pokonkursowe szczegóły znajdziecie Państwo w protokole: tutaj.
Red.

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content