Skip to main content
search
Relacje

Konkurs „Pucheroki w naszej tradycji” rozstrzygnięty

By 22 marca 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2018 przez admin

IMG 20180321 094050W niedzielę będziemy mogli wyróżnić ich osobiście (i zobaczyć nagrodzone prace!), ale już dziś zawiadamiamy, że konkurs plastyczny „Pucheroki w naszej tradycji” zorganizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w gminie Zielonki został rozstrzygnięty. Wygrali w poszczególnych kategoriach: Jana Grąbka ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi (kat. klasy 0-3 SP), Wiktor Bęben ze Szkoły Podstawowej w Bibicach (kat. klasy IV-VI SP) oraz Zofia Gazda z SP Bibice (kat. klasy VII i gimnazjum). Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędą się 25 marca 2018 r. podczas Gminnego Przeglądu Pucheroków w Bibicach. Laureatów czyli zdobywców miejsc od I do III prosimy o odbiór nagród wraz z opiekunem, a opiekuna prosimy, aby wziął ze sobą dowód osobisty.


Celem konkursu było propagowanie unikatowej tradycji chodzenia Pucheroków w Niedzielę Palmową w gminie Zielonki. Konkurs był okazją do indywidualnej pracy artystycznej, pobudzał wyobraźnię i przyczyniał się do rozwoju kreatywności oraz uzdolnień plastycznych.
Na konkurs uczniowie nadesłali około 90 prac. Jury oceniając nadesłane prace przyjęło następujące kryteria: zgodność kompozycji z tematem i założeniami konkursu, dobór środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposób interpretacji oraz walory artystyczne.
Poznajmy laureatów:
w kat. klas 0 – III szkoły podstawowej:
I miejsce: Jana Grąbka, kl. III SP w Korzkwi
II miejsce: Gabriela Gaweł, kl. II SP w Korzkwi
III miejsce: Malina Opalska, kl. II SP w Korzkwi
w kat. klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Wiktor Bęben, kl. VIc SP w Bibicach
II miejsce: Martyna Nędzyńska, kl. VIa SP w Bibicach
III miejsce: Anna Wojtanowska, kl. IVd SP w Bibicach
w kat. klas VII SP i gimnazjum:
I miejsce: Zofia Gazda, kl. VIId SP w Bibicach
II miejsce: Adam Jaworski, kl. IIa SP w Bibicach
III miejsce: Mateusz Lamparski, kl. IIa SP w Bibicach
Przyznano również 14 wyróżnień. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, pracowitości, nierzadko humoru włożonego w wykonanie prac. Szkołom Podstawowym w Bibicach i Korzkwi należą się gorące podziękowania za duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli.
Wszystkie pokonkursowe szczegóły znajdziecie Państwo w protokole: tutaj.
Red.

Close Menu
 
21 lutego 2024
Skip to content