Skip to main content
search
Relacje

Kopciuszek jest fit i gubi tenisówkę czyli festyn w Woli Zachariaszowskiej

By 24 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 września 2014 przez admin

DSCN2767

Polacy grali o mistrzostwo świata w siatkówce, Wisła z Legią na szczycie ekstraklasy, a w Woli Zachariaszowskiej trwał festyn sportowy – tak wyglądała przesycona sportowym duchem niedziela 21 września. Festyn miał ten charakter bowiem zakończono budowę nowego boiska wielofunkcyjnego, które na początku pikniku uroczyście poświęcono i otwarto. Boisko wypróbowano od razu – odbył się mecz piłkarski z gwiazdami, a i na scenie co i rusz nawiązywano do sportu.

Niedzielną uroczystość przygotowała społeczność Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej im. Józefa Piłsudskiego: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Jak nadmieniła pani dyrektor Romana Chadysz-Michalska, niektórzy niewiele spali, by zdążyć na czas. Ksiądz proboszcz Michał Kowalski, który poświęcił nowy obiekt, od rana w modlitwie prosił o pogodę. I udało się, deszcz spadł tylko na krótko.
W obecności wójta gminy Zielonki Bogusława Króla dokonano przecięcia wstęgi; następnie ksiądz Michał Kowalski pobłogosławił miejsce, jako służące tężyźnie fizycznej, która sprzyja wzmocnieniu ducha. Tej wzniosłej chwili towarzyszyli radni powiatu Wojciech Bosak i Wojciech Karwat, radni gminy Zielonki z przewodniczącym Ryszardem Krawczykiem, sołtysi miejscowości gminy Zielonki, przedstawiciele ochotniczej straży pożarnej.
Rozegrano specjalny mecz: uczniowie szkoły, w tym jedyna przedstawicielka dziewcząt Nikola Jurkowska, starli się z dorosłą drużyną, w której grali m. in. zawodnicy polskiej reprezentacji Andrzej Niedzielan i Arkadiusz Radomski, mieszkający w gminie Zielonki. Piłkę w ruch wprowadziła Monika Kowalska, przewodnicząca Rady Rodziców. Doping wzmocniła nowo zawiązana grupa cheerleaders, a sędziował wicedyrektor Zbigniew Marszałek. Mecz minimalnie wygrali dorośli 4:3.
Tak aby wzmocnić motywację do sportu w licytacji można było kupić piłki z podpisami piłkarzy Wisły. Wśród nabywców piłek na rzecz szkoły znalazł się nowy sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć, który zapłacił rekordową cenę. Wójt gminy Bogusław Król dodał swój autograf do piłki, która zostanie wylicytowana w najbliższym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prócz piłek licytowano także obrazy.
Dla zebranych największe przeboje zagrała orkiestra dęta „Wola” pod batutą Lecha Wnuka. Spotkanie z rodzicami było też okazją do zaprezentowania oferty zajęć w szkole – dorobku klas muzyczno-artystycznych czy zajęć z gimnastyki artystycznej, której zawodniczki zaprezentowały się w akrobatycznym pokazie. Zaraz potem na scenę wkroczył zespół Alfa – grający i śpiewający rocka, a następnie szkolny zespół wokalny prowadzony przez Agnieszkę Jurkiewicz, nawiązał do wątku sportowego śpiewając kultowe utwory „Trzej przyjaciele z boiska” oraz „Bo mój chłopak piłkę kopie”. Największą i najmłodszą widownię zgromadził występ nauczycieli w przedstawieniu „Kopciuszek na sportowo” z panem Zbigniewem Skowrońskim w roli Królewicza oraz Małgorzatą Buczak w roli Kopciuszka, ujmującego sportową sylwetką.   
Całość prowadził Robert Grajny, nauczyciel historii, wcielający się w przedstawieniu w rolę giermka.
Dla gości przygotowano wiele atrakcji dodatkowych: strzelanie z łuku, malowanie twarzy zapewnione przez Niepubliczne Przedszkole „Baśniowa Kraina”, loterię fantową, smakowite ciasta i grillowane kiełbaski oraz smalec przyrządzony przez panią dyrektor. Za wszystkie starania podziękowano również licznym sponsorom.
A wszystko to działo się na nowym terenie rekreacyjnym, dostępnym dla wszystkich. Przypomnijmy, że dwa boiska sportowe: asfaltowe o wymiarach 25×17 m oraz boisko trawiaste o wymiarach 32×19 m, plac do ćwiczeń siłowo-sprawnościowych i plac zabaw dla dzieci zbudowano dzięki udziałowi środków zewnętrznych, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, dystrybuowanych poprzez LGD Korona Północnego Krakowa. Wartość całej inwestycji to 269 295 zł.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN2428
DSCN2468
DSCN2526
DSCN2609
DSCN2625
DSCN2687
DSCN2728
 
Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content