Skip to main content
search
Relacje

Korzkiew: magiczne słowo, radosne chwile

By 13 lutego 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 lutego 2015 przez admin

DSCN6165

Kolejny rok w karnawale odbywa się pełne serdeczności spotkanie integracyjne w Zespole Szkół w Korzkwi. Wraz z prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Cecylią Chrząścik do gminy Zielonki 12 lutego przyjechały dzieci z dwóch współpracujących z organizacją ośrodków. Gimnazjaliści i uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej w Korzkwi wypełnili im czas występem artystycznym, tańcem i konkurencjami sportowymi.

Słodko i walentynkowo – na odbywającym się w Tłusty Czwartek balu nie zabrakło pysznych pączków i zapowiedzi nadchodzącego święta zakochanych. Termin sprzyjał radosnej zabawie, na którą przyjechały dzieci z dwóch ośrodków z Krakowa: Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II dla dzieci niedosłyszących oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego.
19 lat trwa ta integracja karnawałowa; dzieci, które przyjeżdżały na początku są już pełnoletnie – mówiła Cecylia Chrząścik, szefowa Stowarzyszenia „Bądźcie z nami” od 23 lat wspierającego osoby niepełnosprawne. Stowarzyszenie jest zaprzyjaźnione z gminą Zielonki od lat dzięki śp. wójtowi gminy Zielonki i marszałkowi małopolski Markowi Nawarze. Wciąż organizowane są na polanie pod zamkiem duże plenerowe imprezy integracyjne. Dwa dni przed balem miała miejsce aukcja prac plastycznych podopiecznych Stowarzyszenia w hotelu Novotel, która przyniosła ponad 9 tys. złotych. Przy tej okazji uhonorowano nagrodą stowarzyszenia – złotym słoneczkiem – Monikę Karlińską-Nawarę.
Uczniowie z Korzkwi: gimnazjaliści oraz uczniowie czwartych klas przywitali gości występem artystycznym, w którym roiło się od ulubionych bohaterów bajek: smerfów z Gargamelem, Kopciuszka, rybaka ze złota rybką i innych. Również goście z Krakowa świetnie się przebrali: był policjant, pirat, dynia. Pierwszoklasista Piotruś, pod krawatem, świetnie sobie radził na parkiecie, a Bartek tańczył nawet z trzema partnerkami. Uczniowie z Korzkwi nie pozwolili dzieciom nudzić się choćby przez chwilkę. Królowały przeboje dyskotekowe, w przerwach można było wzmocnić się smakołykami, a także spróbować swoich sił w rzutach do celu.
Zabawę animowały nauczycielki z Zespołu Szkół w Korzkwi, nie odmawiając dzieciom partnerowania w tańcu, na czele z panią wicedyrektor Reginą Adamską. Bawiących się odwiedził Adam Duliński, radny gminy Zielonki.
Coroczne bale, na które obie strony czekają i dopytują o nie, gdy zbliża się czas, to znakomita lekcja życzliwych relacji, których i dorośli mogliby się uczyć.
Uczniowie wszystko przygotowują sami, sami wycinali dekoracje, w tym czerwone serca, my im tylko technicznie pomagamy – dowiadujemy się od Reginy Adamskiej.
Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie i podziękowania od opiekunów z obu ośrodków, podkreślających, że szkoła w Korzkwi jest wspaniała. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj powstał pierwszy w naszej gminie ukonstytuowany Klub Wolontariatu „Pomagamy”.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN5898
DSCN5923
DSCN5973
DSCN6017
Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content