Skip to main content
search
Relacje

Korzkiewski Euroweek

By 26 października 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 października 2016 przez admin

euro4W październiku młodzież z Zespołu Szkół w Korzkwi wyjechała na obóz szkoleniowy „Euroweek – szkoła liderów”. Czternaścioro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum spędziło czas w miejscowości Długopole Zdrój w Kotlinie Kłockiej. Uczestnicy obozu zapoznali się z ideą wolontariatu międzynarodowego, była to także okazja do wzmacniania umiejętności praktycznego użycia języka angielskiego.

Korzkiewska młodzież po raz drugi bierze udział w programie „Euroweek – szkołą liderów”. Jego uczestnicy uczą się jak szybko odnaleźć się w grupie, budować pozytywne relacje i unikać konfliktów, jak budować i wzmacniać poczucie zaufania pomiędzy członkami grupy i jak w krytycznych sytuacjach przejąć rolę lidera, aby praca zespołowa zakończyła się sukcesem. Ich mentorami w tej drodze są młodzi ludzie z całego świata, którzy przyjechali do Polski jako wolontariusze, zostawiając na jakiś czas swoje dotychczasowe życie i kariery zawodowe, aby podzielić się z uczniami swoimi doświadczeniami, spojrzeniem na świat, entuzjazmem i otwartością, wreszcie pokazać, że praca dla innych daje satysfakcję i radość.
Wolontariusze z różnych krajów, Kenii, Azerbejdżanu, Meksyku, Ugandy, Filipin, organizowali mnóstwo interesujących zajęć, gier integracyjnych, zabaw, a ponieważ język polski jest dla nich bardzo trudny, komunikowali się tylko po angielsku. Podczas warsztatów tworzono superbohaterów, wymyślano szkołę marzeń, uczestniczono w ‘mission impossible’, i oglądano prezentacje na temat krajów pochodzenia prowadzących zajęcia.
Jak podkreślają uczestnicy Euroweek wyjazd przyniósł wiele korzyści. Polepszył ich umiejętności komunikowania się w języku angielskim, dodał pewności siebie, pomógł z oswojeniem się ze stresem związanym z wystąpieniami publicznymi oraz pracą w grupach.
A. Kapel, A. Bełzowska, J. Błocka, KB

euro1

euro2

euro4

euro5

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content