Skip to main content
search
Relacje

Korzkiewskie bale integrują

By 21 lutego 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 lutego 2014 przez admin

bal1

Coroczny Bal Integracyjny organizowany w Zespole Szkół w Korzkwi jest już tradycją, oczekiwanym spotkaniem młodzieży ze szkoły i podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Wspólne tańce i zabawa to dobra lekcja tolerancji i przyjaźni, a każde spotkanie pozostawia niezapomniane wrażenia.

Tym razem zabawa odbyła się w iście orientalnym stylu. Zwiewne indyjskie sukienki, tuniki, charakterystyczne chusty z dzwoneczkami i turbany na głowach – w takich przebraniach bawili się uczestnicy tegorocznego korzkiewskiego balu. Historię zaczarowanej lampy oraz małego Alladyna przedstawił teatrzyk z Trzebini. Dzieci aktywnie uczestniczyły w opowiadanej historii, pomagając aktorom i podpowiadając rozwiązania. Po teatralnych przygodach przyszedł czas na zabawę taneczną. Uczniowie z Korzkwi zaprezentowali układ choreograficzny, który zatańczyli wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi.
Na balu niektórzy pojawili się po raz pierwszy tak jak siedmioletnia Julia z Przedszkola Specjalnego nr 7, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Krakowie.
Wspaniała zabawa. Jesteśmy pod wrażeniem gościnności i życzliwości – chwaliła organizację imprezy Anna Kmiecik, mama Julii.
To wspaniały pomysł na integrację poprzez zabawę. Staramy się przyjeżdżać co roku, na ile pozwalają możliwości naszych podopiecznych – mówiła Joanna Szwabowicz-Cywka, opiekunka dzieci ze Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Krakowie. W tymże ośrodku wdrożony jest Program The Gateway Award, o którym opowiedział Janusz Łata – Jest to metoda pracy z dziećmi i młodzieżą z dysfunkcją intelektualną opracowana w Wielkiej Brytanii. Aktywizuje dzieci w różnych obszarach, sekcjach tj. hobby, wolontariat, przygoda i wyzwanie, rekreacja fizyczna oraz styl życia.
Na balu nie zabrakło Darka i Magdy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4. Jak mówiła jedna z opiekunek z ośrodka – Dzieci bardzo lubią przyjeżdżać do Korzkwi. Jest tu zawsze świetna atmosfera. Młodzież ze szkoły zaprasza do zabawy gości i szybko się integrują.
Uczniowie przygotowali wiele gier i zadań budzących radość i uśmiech na twarzach m.in. taniec z rekinem i zabawa na papierowej tratwie. Wszyscy z entuzjazmem wzięli udział w zabawie z kolorową chustą i dzielnie walczyli w bitwie na papierowe kulki.
Zaproszeni goście podziękowali wójtowi gminy Zielonki Bogusławowi Królowi oraz Reginie Styn dyrektor Zespołu Szkół w Korzkwi za zaproszenie, współpracę i organizację balu.
To już osiemnasty bal. Każdego roku jest perfekcyjnie dopracowany i zorganizowany, wyczekiwany przez moich podopiecznych. Patrząc na nich widać radość. Oni potrafią zarazić radością życia. – podsumowała Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”.
KB

Więcej zdjeć: TU.

bal2

bal3

bal4

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content