Skip to main content
search
Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

By 25 maja 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 maja 2017 przez admin

Mapa zagrozenPrzypominamy o możliwości zgłaszania zagrożeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli uważacie Państwo, że w okolicy nie jest bezpiecznie możecie podzielić się swoimi obserwacjami. Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa należy zaznaczyć miejsca występowania problemów, które powtarzają się w Państwa najbliższej okolicy. Na przykład: przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, dzikie wysypiska śmieci – tego typu kategorii jest 25 do wyboru. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i usprawnieniu kontaktu z policją. Funkcjonariusze w ciągu dwóch dni muszą zgłoszenie odczytać, a w ciągu pięciu zweryfikować.

Przez cały ten czas można śledzić status swojego zgłoszenia. Po umieszczeniu go na mapie pojawi się zielone kółko z symbolem wybranej kategorii zagrożeń. Kolor zielony oznacza przyjęcie zgłoszenia. Gdy kolor zmieni się na żółty, to oznacza, że policja zaczęła weryfikację. Kolejny etap to kolor czerwony, kiedy zgłoszenie zostało potwierdzone bądź szary w przypadku, kiedy funkcjonariusze nie potwierdzą wskazanego na mapie problemu. Jeżeli sygnał o negatywnym zjawisku potwierdzi się, wówczas policjanci otrzymają wytyczne do częstszego patrolowania zagrożonego miejsca i będą reagować odpowiednio do sytuacji. Z jednego adresu IP można zgłosić zagrożenie raz na dobę (IP to unikalny numer identyfikujący każdy komputer w internecie).

Mapa Zagrożeń jest dostępna na stronie internetowej: 

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

UWAGA! Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content