Skip to main content
search
Aktualności

Kreatywni mieszkańcy – inteligentna wieś – zapisy na warsztaty dla mieszkańców

By 18 października 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 października 2021 przez admin

QRKOD smart zielonki 1QRKOD smart zielonki 1 1Jeśli interesuje Cię poprawa warunków życia w Twojej wsi, dostrzegasz potencjał w zasobach swojej wsi i lokalnej społeczności oraz możliwości na wdrożenie lokalnie ciekawych rozwiązań, te warsztaty są dedykowane właśnie dla Ciebie. Podczas warsztatów z profesjonalnym trenerem kreatywności dowiesz się więcej o idei Smart Village (Inteligentna Wieś); poznasz innych mieszkańców lokalnych społeczności, którzy tak jak Ty chcą wdrażać w okolicy nowe ciekawe inicjatywy; przejdziesz trening twórczego myślenia i stosowania technik kreatywnych; weźmiesz udział w tworzeniu ciekawych pomysłów, które mogą sprawić, że Twoja wieś będzie jeszcze lepszym miejscem do życia dla Ciebie i Twoich bliskich.

Zapisy na warsztaty 20 października w Bibicach
Zapisy na warsztaty 23 października w Zielonkach

Inteligentne Wsie (Smart Villages) to społeczności zamieszkujące obszary wiejskie, które wdrażają innowacyjne rozwiązania w celu poprawy swojej odporności na lokalne problemy, elastyczności w obliczu ciągle zmieniającego się świata, a w konsekwencji, podniesienia jakości życia wszystkich mieszkańców.
Rozwiązania te odpowiadają na specyficzne dla danej wsi wyzwania a także korzystają z jej wyjątkowych zasobów i możliwości, jakie stwarzają.
Inteligentne wsie opierają się na kreatywności swoich mieszkańców, którzy wspólnie opracowują i wdrażają w życie pomysły na poprawę warunków gospodarczych, społecznych i środowiskowych,
w szczególności uwzględniając możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie.
Inteligentne wsie czerpią też korzyści ze współpracy i sojuszy z innymi społecznościami i organizacjami na obszarach wiejskich i miejskich. Strategia inteligentnej wsi może opierać się na istniejących już lokalnych inicjatywach, może też czerpać inspirację z innych polskich i zagranicznych przykładów. Wdrożenie takiej strategii może być finansowane z różnych źródeł publicznych i prywatnych.

Agenda warsztatów:
1.    Zapoznanie się i wprowadzenie
2.    Czym jest idea Smart Village i dlaczego warto ją wdrażać w lokalnych społecznościach?
3.    Zasady i techniki twórczego myślenia, które możemy wykorzystać do tworzenia i rozwijania nowych i użytecznych pomysłów na rozwój inteligentnych wsi.
4.    Warsztat twórczego myślenia – „Moja Inteligentna Wioska”
5.    Wspólny wybór i dopracowanie najlepszych pomysłów

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content