Skip to main content
search
Aktualności

Krok w stronę Północnej Obwodnicy Krakowa

By 20 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 maja 2016 przez admin

obwodnicakrakowa rozporz19 05 1619 maja 2016 r. Rada Ministrów przyjęła zaproponowane przez ministra infrastruktury i budownictwa zmiany w rozporządzeniu w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Rozporządzenie uzupełnia sieć o nowe odcinki dróg ekspresowych, w tym o drogę oznaczoną symbolem S52, czyli Północną Obwodnicę Krakowa, mającą połączyć trasy A4 i S7. Decyzja Rady Ministrów to pierwszy krok do wpisania POK do rządowego programu budowy dróg, a w efekcie do sfinansowania jej budowy z budżetu państwa.

Jak napisano na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa: „Rozporządzenie zakłada poprawę warunków komunikacyjnych w rejonie Krakowa poprzez włączenie do sieci dróg ekspresowych odcinka: autostrada A4 – droga ekspresowa S7. Północna Obwodnica Krakowa pozwoli na zmniejszenie ruchu tranzytowego, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Powinno to poprawić bezpieczeństwo transportowe w mieście i okolicy oraz pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza. 15 stycznia 2016 r. została wydana decyzja środowiskowa dla Północnej Obwodnicy Krakowa. MIB podejmie działania na rzecz jak najszybszej budowy tej bardzo ważnej dla mieszkańców Krakowa i Małopolski inwestycji”. Rozporządzenie wejdzie w życie po 60 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Przypomnijmy, że POK ma mieć długość prawie 12 km, z czego ponad połowa biegnie po terenie gminy Zielonki, reszta trasy znajduje się w granicach miasta Krakowa i gminy Wielka Wieś.

 

 obwodnicakrakowa rozporz19 05 16

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content