Skip to main content
search
Aktualności

Liga gminna 2013 podsumowana, Zielonki bronią tytułu

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

18 czerwca na boisku LKS Zieleńczanka odbyły się ostatnie mecze tegorocznej ligi gminnej trampkarzy. Emocje były, jak zawsze, do końca i w ostatnim meczu między Zielonkami a Węgrzcami Zieleńczanka zdobyła I miejsce wynikiem 2:1. Na drugim miejscu ukończyło rozgrywki TS Węgrzce, a na trzecim – KS Bibiczanka.

 

 {mosimage}
Kapitan zwycięskiej drużyny Hubert Pietrzyk odebrał puchar od wójta gminy Bogusława Króla. Pierwsze miejsce „Koniczynek” to powtórzenie sukcesu sprzed roku. Młodym piłkarzom gratulowali również przedstawiciele rady gminy, z komisji oświaty, kultury, zdrowia i sportu: przewodniczący komisji Augustyn Jach oraz Anna Sieńko i Stefan Łysek. Drużynie Węgrzc towarzyszył prezes TS Węgrzce Jacek Pierzchała. Nad wszystkim czuwał Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach w osobach kierownik GZEAS Anny Soblik-Milcz oraz Izabeli Burdy. Drużyny wraz z dyplomami i pucharami otrzymały też od organizatorów sprzęt sportowy.
Opiekunami koniczynek byli trenerzy: Bartłomiej Pytlik i Tomasz Dudek. Drużynę z Węgrzc trenuje Robert Smołka, z kolei trampkarze z Bibic grają pod okiem Krzysztofa Bielawskiego i Marka Kwietnia.
Tegoroczny turniej rozpoczął się w styczniu, podczas ferii rozegrano mecze w hali w Zielonkach, jeszcze z udziałem Michałowianki, która jednak wycofała się z rozgrywek. Kolejny turniej odbył się w maju w Węgrzcach i w czerwcu w Bibicach.
Ogółem w dziewięciu spotkaniach „Koniczynki” zdobyły 22 punkty, TS Węgrzce: 15 punkty i Bibiczanka 4 punkty. Wyników gratulujemy, ale liczy się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Kondycji bowiem chłopcom i jedynej przedstawicielce dziewcząt w tym gronie – Gabrysi z Bibiczanki – nie brakuje, a upalna pogoda nie ułatwiała zadania. Tym bardziej więc gratulujemy.
LKS Zieleńczanka dziękuje rodzicom za wsparcie logistyczne oraz również za opiekę podczas rozgrywek gospodarzowi Michałowi Rożkowi.
IO
Więcej zdjęć: tutaj
 

mos18.06b
 mos18.06c

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content