Skip to main content
search
Aktualności

Likwidacja barier w budynku Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach

By 5 lipca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 lipca 2024 przez Marek Skiba

PEFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest organem administracji publicznej, którego misją jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami poprzez zwiększanie ich uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. W ramach tych działań gmina Zielonki ubiegała się o dofinansowanie zadania mającego na celu zwiększyć dostępność budynku Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

Budynek przedszkola jest budynkiem czteropiętrowym. Posiada on wybudowaną pochylnię do wejścia głównego wraz z poręczami. Jednak dalsze poruszanie się po budynku osób na wózku inwalidzkim jest niemożliwe, ponieważ brak jest możliwości dostania się na wyższe kondygnacje budynku. Dodatkowo żadna z łazienek w budynku nie jest dostosowana do korzystania z niej przez osoby z niepełnosprawnościami.

W ramach realizowanego projektu zostaną usunięte bariery architektoniczne poprzez montaż platformy schodowej wewnątrz budynku, poszerzenie drzwi do sali przedszkolnej oraz dostosowanie łazienki na parterze do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie ponad 129 tys. zł, z czego 92 tys. będzie stanowiła dotacja udzielona przez PEFRON. Prace już trwają i mają zostać zakończone do 31 sierpnia.

MS

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content