Skip to main content
search
Aktualności

List wójta gminy Zielonki do Rodziców uczniów w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli

By 29 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2019 przez admin

Szanowni Państwo,

Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia br. Przez okres protestu codziennie monitorowałem sytuację w strajkujących, samorządowych szkołach i przedszkolu w Zielonkach. Pozostawałem w stałym kontakcie z dyrektorami, mając na celu troskę o bezpieczeństwo i zapewnienie właściwej opieki dzieciom. Wszystkie samorządowe placówki biorące udział w proteście zapewniły w razie potrzeby uczniom opiekę. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty, dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu dyrektorów, we wszystkich szkołach odbyły się bez zakłóceń.

Dziękuję dyrektorom i wicedyrektorom samorządowych szkół i przedszkoli za zapewnienie bezpieczeństwa i zorganizowanie zajęć opiekuńczych podopiecznym, w tym za podjęcie współpracy z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zaoferowali pomoc i wsparli w opiece nad dziećmi dyrektora Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, gdzie odbywał się strajk. 

Pomimo konieczności wprowadzenia wielu nagłych zmian w organizacji egzaminów zewnętrznych, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i sprawności dyrektorów, egzaminy odbyły się we wszystkich samorządowych szkołach. Dziękuję nauczycielom szkół samorządowych gminy Zielonki, którzy w czasie egzaminów nie podjęli akcji strajkowej; emerytowanym nauczycielom, pracownikom Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach legitymującym się kwalifikacjami nauczycielskimi, dyrektorom publicznych i niepublicznym szkół oraz przedszkoli z terenu naszej gminy, a także pedagogom spoza gminy Zielonki za udział w pracach komisji egzaminacyjnych, dzięki czemu przeprowadzenie egzaminów stało się możliwe. 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim Rodzicom, mieszkańcom naszej gminy, za zrozumienie trudnej sytuacji związanej z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i zapewnienie opieki dzieciom uczęszczającym do samorządowych placówek oświatowych w gminie. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, od poniedziałku we wszystkich samorządowych szkołach i przedszkolach zajęcia są realizowane zgodnie z harmonogramem. 

Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król

 
Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content