Skip to main content
search
Relacje

Mądre spędzanie czasu czyli brydżowy turniej w gminie Zielonki

By 9 marca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 marca 2015 przez admin

DSCN6759pow

W Bibicach w sobotę 7 marca miał miejsce I Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Rywalizowało 14 par. I miejsce zdobyli Bogusław Kisielnicki i Wiesław Plaskota, II miejsce: Antoni Leszczyński i Józef Sołek, a III miejsce: Barbara Konik i Stanisław Gorzula. Brydżyści pochodzili nie tylko z naszej gminy, wiele osób gra na co dzień w krakowskich klubach brydżowych.

Od półtora roku odbywają się w naszej gminie wtorki brydżowe – najpierw w Zielonkach, ostatecznie brydżyści znaleźli przystań w budynku sołeckim w Bibicach za sprawą byłego radnego gminy Zielonki Stefana Łyska, promotora sportu. W konsekwencji pan Stefan doprowadził do zorganizowania pierwszego w gminie Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki.
Nie tylko wtorki, jak mówi stały bywalec pan Andrzej Chlebowski – gdy zbierze się mocna czwórka do brydża zasiadają do stolika również w czwartki. Co wtorek zbiera się stała grupa, 6-8 osób. Pan Andrzej, również zapalony fotografik, mocno propaguje brydż na swoim profilu na FB, niemniej jednak wciąż czeka, by brydżem zainteresowało się więcej osób, również młodzi. – Brydż kojarzy się laikom z ciupaniem w karty, a jest to bardziej gra i zabawa logiczna i strategiczna, oparta też na rachunku prawdopodobieństwa – tłumaczy pan Andrzej.
Wśród zawodników turnieju znalazł się również arcymistrz brydżowy Andrzej Żurek, który w sporcie brydżowym zdobył wszystko, a od 10 lat zajmuje się wychowaniem młodych brydżystów. – Brydż uczy myśleć, dokonywać właściwych wyborów – przekonuje. Pytany o predyspozycje do brydża mówi, że trzeba być po prostu człowiekiem rozgarniętym. – Brydżyści to wyselekcjonowana grupa mądrych ludzi – mówi.
W sobotnich zawodach rozegrano trzynaście rund, każda para zagrała z każdą. Zwycięzców wyłonili, pracowicie licząc punkty: Krystyna Chmielińska, Stanisław Gorzula oraz Bogusław Kisielnicki. Z pełnymi wynikami można zapoznać się: tutaj. Z gminy Zielonki najlepiej spisali się Antoni Leszczyński i Józef Sołek. Natomiast zdobywcy pierwszego miejsca reprezentowali Kraków.
Wszyscy uczestnicy odjechali z wydawnictwami promocyjnymi gminy Zielonki, w tym albumem zdjęciowym. Główną nagrodą był Puchar Wójta Gminy Zielonki dla zdobywców I miejsca. Dekoracji zwycięzców dokonał wójt gminy Bogusław Król.
Bibickiej gościnności dały również wyraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich i sołtys Bibic Magdalena Krawczyk. Panie zapewniły uczestnikom ciepły żurek i pyszne wypieki.
IO

 

Więcej zdjęć w galerii: tutaj

 

DSCN6692
DSCN6637
DSCN6689
DSCN6687

 

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content