Skip to main content
search
Aktualności

“Małopolska ZAszczepiona” – gmina Zielonki z nagrodą 50 tys. zł

By 5 listopada 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 listopada 2021 przez admin

maopolska zaszczepionaW konkursie województwa małopolskiego “Małopolska ZAszczepiona” 10 małopolskich gmin z najwyższym odsetkiem osób zaszczepionych przeciw COVID-19 do 15 września 2021 r. otrzyma od zarządu województwa dotację po 50 tys. zł na sfinansowanie zadań z zakresu ochrony zdrowia.
Wśród tych 10 gmin, na pozycji drugiej zaraz po Krakowie, znalazła się gmina Zielonki. Dziękujemy i gratulujemy naszym mieszkańcom, którzy szczepili i szczepią się tak licznie! 50 tys. zł z dotacji z województwa przeznaczymy na urządzenia do badań EKG w pięciu gabinetach lekarzy rodzinnych.
Mamy też szansę na 1 mln zł nagrody od Ministerstwa Zdrowia w konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” wśród gmin do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w dawnym województwie krakowskim. Konkurs trwał do 31 października, jeszcze nie ogłoszono wyników – mają się pojawić 10 listopada.
Przypominamy też, że cały czas przeciwko COVID-19 można się szczepić w Węgrzcach w Centrum Medycznym Medikama przy ul. Fortecznej 12A, gdzie działa Punkt Szczepień Powszechnych. Zachęcamy!

Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content