Marchewkowy bieg po zdrowie

By 19 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 września 2017 przez admin

bieg3

Kiedyś marchewka była powszechnie uprawiana przez mieszkańców Zielonek, a dziś jest znakiem rozpoznawczym dla miłośników biegów i nordic walking, którzy co roku w gminie Zielonki biorą udział w Marchewkowym Półmaratonie. Tegoroczny bieg organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach odbył się 17 września, na boisku KS Bibiczanka.

Imprezę zainaugurował Bieg Rodzinny na dystansie 1 km. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Weitz: Hania, Kacper, Zuzanna, Joanna oraz Przemysław. Drugie miejsce Ewa, Michał i Krzysztof Duda, a trzecie: Paweł, Bartosz i Tomasz Moskała.
Staramy się prowadzić aktywny tryb życia. Co roku bierzemy udział w Półmaratonie Marchewkowym jak i Rajdzie Rowerowym, który jest organizowany w gminie Zielonki. Bardzo lubimy takie aktywności – mówiła Joanna Góralczyk-Weitz.
Zacięta rywalizacja rozegrała się wśród dzieci i młodzieży, na trzech dystansach.
Bieg na 400 m w kategorii wiekowej 7-8 lat wygrał Szymon Komisarek z Zielonek. Drugie miejsce zajęła Viktoria Lepiarska z Krakowa, a trzecia Matylda Jurek, także z Krakowa. Bieg na 800 m w kategorii wiekowej 9-10 lat wygrał Bruno Jurek (Kraków); drugi był Wojtek Komisarek (Zielonki), trzeci – Jan Migacz (Zielonki). Bieg na 1000 m kategoria wiekowa 11-12 lat wygrała Basia Zając (Górna Wieś), druga była Izabela Grzyborowska (Zielonki), trzecia była Milena Rusek (Kraków). Bieg na 1000 m kategoria wiekowa 13-14 lat wygrał Wietrzny Wojciech (Kraków), drugi był Jakub Migacz (Zielonki).
W biegu na 7,2 km zwyciężył Michał Welber z Brzeszcz, drugie miejsce zajął Jacek Migacz z Zielonek, a trzecie miejsce Łukasz Jankowski z Krakowa. Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Katarzyna Zawisza-Wierzbicka z Giebułtowa, druga Monika Miller z Krakowa, a trzecia Maja Liszkiewicz.
To mój pierwszy bieg w Bibicach – mówił Michał Welber, zwycięzca na trasie 7,2 km – Trasa fajna, ciekawa, ale i wymagająca.
Dla miłośników nordic walking przygotowano trasę o długości 7,2 km. Jako pierwszy na metę dotarł Mariusz Paździora z Wadowic, a drugi Grzegorz Wołek z Krakowa. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marta Bartoszek z Krakowa, drugie miejsce Justyna Kuśmierczyk z Zielonek, a trzecie Romana Toft z Pękowic.
Na dystansie 14,7 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Bogusław Gracz z miejscowości Ząb, drugie miejsce Krzysztof Danhofer z Woli Zachariaszowskiej, a trzecie miejsce Michał Michalski z Krakowa. Wśród kobiet na tym dystansie wygrała Katarzyna Obirek z Bibic, drugie miejsce zajęła Małgorzata Skibka z Krakowa, a trzecie miejsce – Katarzyna Bizon, także z Krakowa.
Uczestnicy biegu mogli liczyć na głośny doping. – Dasz radę, mamo. Daj czadu – krzyczał mały Mateusz, wspierając mamę, Annę Babiak, która jako dziewiąta ukończyła dystans 7,2 km nordic walking.
Dużo emocji przyniósł bieg na 21,6 km. Zwycięzcą tegorocznego półmaratonu został Dawid Kubiec, tuż za nim na mecie pojawił się Sylwester Lepiarz, a trzeci dobiegł Volodymyr Timashor.
Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Zwycięzcy półmaratonu, koronnego dystansu imprezy, otrzymali nagrody pieniężne.
Celem imprezy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, również w zakresie odżywiania. Na imprezie nie zabrakło oczywiście marchewki, i do przegryzania, i do picia, a także ciepłej rozgrzewającej zupy marchewkowej. Muzyczną atmosferę zapewnił zespół Mr Pollack.
CKPiR dziękuje sponsorom: Malinowy Anioł – zupa marchewkowa; Optyk Zielonki – bon o wartości 500 zł; Jan Krawczyk, firma Promiweks – marchewka, kalarepa, sok marchwiowy, Centrum Edukacyjne Feniks – bony o wartości 100 zł do wykorzystania w szkole językowej, Piwniczanka Spółdzielnia Pracy w Piwnicznej – Zdroju – woda mineralna, materiały reklamowe, Firma High-5 producent żywności funkcjonalnej dla sportowców – żele energetyczne, odżywki, napoje izotoniczne. Podziękowania kierujemy do strażaków z jednostek OSP z gminy Zielonki, harcerzy ze szczepu Zielonego, PUK Zielonki, wolontariuszy: radnej gminy Anny Sieńko i Piotra Magiery oraz Jacka Migacza z Zielonek za pomoc w organizację imprezy.
Więcej zdjęć z imprezy: tutaj.
Szczegółowe wyniki: tutaj