Skip to main content
search
Aktualności

Matematyczna Gmina Zielonki

By 6 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2017 przez admin

DSCN9253Trzy zespoły szkół z gminy Zielonki zmierzyły się 5 czerwca w matematycznym konkursie organizowanym przez Zespół Szkół w Zielonkach – do rywalizacji stanęły prócz gospodarzy szkoły z Bibic i Korzkwi.

Zadania rozegrano w kategoriach klasowych – każda grupa wiekowa rozwiązywała zadania na swoim poziomie. Wśród uczniów klas czwartych szkół podstawowych najlepszy był Adam Jurkowski z Zielonek, za nim II m. Stefan Cebula (Zielonki), a na III m. Marika Zuchara (Bibice). Podium klas piątych wygląda tak: na I miejscu Maciej Pazur z Zielonek, na II m. Jan Serzysko z Bibic, a na III m. Anna Krzyworączka z Zielonek. Z klas szóstych I miejsce zdobył Jakub Gawron z Zielonek, II m. Aleksandra Łopata z Zielonek i trzecie Maciej Lubiński z Bibic.
Wyniki wśród gimnazjalistów kształtują się następująco: pierwszoklasiści – Bartosz Jurkowski (Zielonki) na I m., na II m. Miralem Handan (Zielonki) i na III m Danylo Marchuk (Bibice); drugoklasiści – I m. – Weronika Gaweł (Zielonki), II m. – Joanna Serzysko (Bibice), III m. – Weronika Krawczyk (Bibice); trzecioklasiści – I m. Maciej Piotrowski (Zielonki), II m. Hubert Pałka (Bibice), III m. Marta Kwasek (Korzkiew).
Konkurs koordynowały nauczycielki z Zielonek: dla szkoły podstawowej Anna Rudnicka a dla gimnazjum Alicja Boczar. Pamiątkowe dyplomy wręczała dyrektor ZS w Zielonkach Bożena Nowak, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych, były też nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników.
W oczekiwaniu na werdykt zajadano się drożdżówkami. Postawiono też czas na odpoczynek od matematyki – uczestnicy obejrzeli spektakl przygotowany przez szkolne koło turystyczne. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Agaty Wodki o tematyce ekologicznej dosadnie uzmysławiało co ludzkość uczyniła z tak piękną planetą jak Ziemia.
Matematyczne zmagania przeniesiono do centrum Zielonek, gdzie szkolna delegacja zadawała matematyczne zagadki przechodniom. Pytano m.in. jaką cyfra jest A gdy AA+AA=132 albo ile jest dzieci w rodzinie, gdy z siedmiu sióstr każda ma jednego brata.
IO

kolaż3

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content