Skip to main content
search
Relacje

Medale Prezydenta RP dla złotych par w gminie Zielonki

By 26 lutego 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 lutego 2016 przez admin

DSC0506924 pary z gminy Zielonki, obchodzą w tym roku  50 –lecie zawarcia związku małżeńskiego, z tej okazji  szanowni jubilaci otrzymali medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W imieniu głowy państwa odznaczył ich wójt Bogusław Król.

Tegoroczne złote pary to: Barbara i Jan Adamczykowie z Węgrzc, Genowefa i Julian Banasiowie z Bibic, Wanda i Czesław Calikowie z Korzkwi, Maria i Jan Czerniawscy z Węgrzc, Zofia i Adam Drobniakowie z Trojanowic, Elżbieta i Tadeusz Dulińscy z Przybysławic, Anna i Stanisław Figlowie z Trojanowic, Alicja i Józef Gawłowie z Brzozówki, Maria i Henryk Jaroszowie z Węgrzc, Paulina i Romuald Konieczny z Bosutowa, Kazimiera i Stanisław Krzaczyńscy z Przybysławic, Zofia i Hieronim Kusiowie z Woli Zachariaszowskiej, Lucyna i Kazimierz Kwietniowie z Woli Zachariaszowskiej, Kazimiera i Jan Mitkowie z Brzozówki, Barbara i Włodzimierz Piotrowscy z Brzozówki, Anna i Wojciech Prochalowie z Zielonek, Zofia i Józef Raźny z Batowic, Stanisława i Władysław Raźny z Batowic, Stanisława i Tadeusz Sankowie z Przybysławic, Anna i Józef Siatko z Pękowic, Irena i Piotr Surgowie z Bibic, Halina i Eugeniusz Synowcowie z Woli Zachariaszowskiej, Teresa i Zygmunt Żuchowiczowie z Przybysławic. Była również okazja, by uhonorować wyjątkowych jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 70-lecie pożycia małżeńskiego: państwa Joannę i Władysława Franczaków z Węgrzc.
Gratulacje oraz życzenia dalszego pożycia w zdrowiu pomyślności, Błogosławieństwa Bożego oraz doczekania diamentowego jubileuszu złożyli uhonorowanym parom: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Krawczyk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Kazior.
W części artystycznej dla jubilatów zaśpiewały solistki zespołu Fermata: Hania Malinowska, Maja Sum oraz Aleksandra Majka przy akompaniamencie Anny Roj. Po części oficjalnej przyszedł czas na uroczysty toast za zdrowie i pomyślność  złotych małżeństw, a przy kawie i  słodkim poczęstunku była okazja do rozmów i  miłych wspomnień.
Jaka jest recepta na długotrwały, udany związek? Z pewnością każda z par ma własną, wypraktykowaną.
W życiu różnie bywa, raz z górki, raz pod górkę, najważniejsze to kochać, mieć cierpliwość, zrozumieć jeden drugiego, dużo ze sobą rozmawiać, a przede wszystkim zawsze mówić prawdę  – mówili państwo Zofia i Adam Drobniakowie z Trojanowic.
KŁK

Więcej zdjęć w ALBUMIE:

 

DSCN9257
DSC05003
DSC05020
DSC04987DSC05039
DSC05081
DSC05106
DSC05135
DSC05193
DSC05089
DSC05202
DSC05187
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content