Skip to main content
search
Relacje

Międzynarodowe obchody święta wolontariusza w Korzkwi

By 9 grudnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 grudnia 2014 przez admin

DSC 2923

 

Światowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku, w dowód uznania dla ochotników, którzy poświęcają swój czas i dzielą się umiejętnościami, aby pomóc innym, bardziej potrzebującym.

Klub Wolontariatu Pomagamy z Korzkwi w tym roku uczcił swoje święto w sposób szczególny.

 

Opiekunki Klubu przy wsparciu koordynatorki z Regionalnego Centrum Wolontariatu zaprosiły niecodziennych gości. Byli to: Marco Trimboli, Włoch działający w Stowarzyszeniu Rozwoju i Integracji Młodzieży (Youth Development And Integration Association) Strim oraz Amandine, francuska wolontariuszka od dwóch miesięcy przebywająca w Polsce.
Na półtoragodzinnym spotkaniu z młodzieżą opowiadali oni o możliwości włączenia się w działania międzynarodowego wolontariatu, pokazywali ciekawe zdjęcia, dzielili się wrażeniami i doświadczeniami ze swojej działalności. Marco zachwycił wszystkich doskonałą znajomością języka polskiego, bezpośredniością i poczuciem humoru. Amandine wzruszyła dzielnością, z jaką podejmowała próby po-sługiwania się naszym językiem. W porozumieniu z młodzieżą bez pośrednictwa tłumacza pomógł jej wrodzony talent aktorski oraz duży dystans do siebie. Goście odpowiedzieli na pytania, rozdali nagrody, a potem obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowany lipdab obrazujący pracę Klubu. Zaraz potem szkolne korytarze zaroiły się od ubranych w klubowe koszulki oraz czerwone mikołajowe czapki wolontariuszy, którzy rozdawali grzecznym dzieciom cukierki oraz wspierali Mikołajkę wręczającą paczki z prezentami.
A. Kamińska

DSC 2925

DSC 2884

DSC 2970

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content