Skip to main content
search
Aktualności

Międzynarodowe zmagania w odbijaniu piłeczki w Korzkwi

By 20 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2022 przez MKF

Ta dziedzina sportu uczy koncentracji, trenuje refleks, sprzyja koordynacji ręki i oka, wymaga samodyscypliny oraz sprawia, że praca zespołowa jest naturalnym odruchem. Ten sport to tenis stołowy. Niektórzy porównują go do strategii szachów, tylko w innej prędkości. 19 czerwca odbył się pierwszy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.
Od dwóch lat działa w naszej gminie TTC (Table Tenis Club). Wszystko zaczęło się pandemicznej zimy 2020 roku w budynku sołeckim w Przybysławicach. Dwa stoły i czterech fascynatów tenisa stołowego: Wolfgang Hofer, Tomasz Kotowski, Grzegorz Kwaśny i Zbigniew Lala. Później przenieśli się do budynku dawnej szkoły podstawowej w Korzkwi. Sala gimnastyczna mogła już pomieścić 5 stołów i grupa grających też się powiększyła.
Wreszcie ta atrakcja przyciągnęła młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach oraz ukraińskich gości z ośrodka w Korzkwi. I tak doszło do zorganizowania w upalną niedzielę 19 czerwca pierwszego Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego.
Niezwykle atrakcyjna była nagroda główna – przelot szybowcem ufundowany przez Aeroklub Podhalański. Jak na poważny turniej przystało były też puchary, sprzęt sportowy (w tym – profesjonalne rakietki do tenisa stołowego), dyplomy.
Spośród 16 uczestników w finale wyłonili się zawodnicy, którzy zajęli miejsca „na pudle”. Trzecie miejsce zajął Szymon Polniak z klasy VIa, drugie – Matwiej Gurienko z ukraińskiego Krzywego Rogu, a pierwsze przypadło Janowi Kucabowi także z klasy VIa.
Turniej wspierali: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach, pod patronatem dyrekcji, którą podczas turnieju reprezentowała Katarzyna Nogieć – wicedyrektor szkoły; Fundacja Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji oraz Ośrodek Wypoczynkowy w Korzkwi.
Grupa założycielska TTC widzi niewątpliwy potencjał w młodzieży z przybysławickiej szkoły i planuje kolejne edycje turnieju.
Tekst Jolanta Hofer, zdjęcia Grzegorz Kwaśny.

Fotografie przedstawiają uczestników Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content