Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Międzypokoleniowe gry planszowe w Szkole Podstawowej w Bibicach

By 23 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 maja 2022 przez MKF

22 maja w Szkole Podstawowej w Bibicach odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Międzypokoleniowe gry planszowe”. W spotkaniu wzięła rekordowa liczba blisko 300 osób chcących zagrać w planszówki. To już 8. edycja wydarzenia, które na terenie czterech gmin realizuje Stowarzyszenie Zachariasz z Zielonek.

W przygotowanie i organizację imprezy aktywnie zaangażowała się całą lokalna społeczność: Szkoła Podstawowa w Bibicach wraz z Radą Rodziców, którzy udostępnili salę gimnastyczną i przygotowali m.in. bufet kawowy; Koło Seniora z Węgrzc i sołectwo Węgrzce odpowiadało za słodki poczęstunek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Bibic i sołectwo Bibice, które przygotowały ciepły posiłek dla miłośników gier planszowych. Ochotnicze Straże Pożarne z Bibic, Węgrzc i Bosutowa przygotowały kącik pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentowały sprzęt strażacki.

„Międzypokoleniowe gry planszowe”  to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz z Zielonek. Partnerami projektu są gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Michałowice i Iwanowice. Zaplanowano 9 spotkań, które odbywały się w szkołach, oprócz ostatniego, które jeszcze przed nami. Podczas tych wydarzeń można było zagrać w ok. 200 gier strategicznych i logicznych. Założeniem projektu jest popularyzacja tej formy spędzania wspólnego czasu – w różnych grupach wiekowych, rodzinnie, wśród przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Pierwsze spotkanie inauguracyjne w ramach projektu odbyło się 26 września 2021 r. w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej w gminie Zielonki, później inicjatywa gościła w trzech szkołach podstawowych w gminie Wielka Wieś w:  Modlnicy, Białym Kościele i Wielkiej Wsi; w dwóch szkołach podstawowych w gminie Michałowice: w Raciborowicach i Michałowicach oraz w szkole w gminie Iwanowice w centralnej miejscowości gminy.

W każdym z tych miejsc chętnych do zagrania w planszówki było średnio ok. 200 osób. Na zakończenie wszystkich tych spotkań dzieci i młodzież do 15. roku życia losowali nagrody za udział – oczywiście gry planszowe. Wydarzeniom zawsze towarzyszył pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Anetę Lepiarską – pielęgniarkę oddziałową z Centralnej Izby Przyjęć Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II we współpracy z miejscowymi Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. W poczęstunek angażują się Rady Rodziców poszczególnych szkół oraz Koła Gospodyń Wiejskich z tych miejscowości.

Działanie pn. „Międzypokoleniowe gry planszowe” jest współfinansowane przez Województwo Małopolskie pod honorowym patronatem Łukasza Smółki – wicemarszałka Województwa Małopolskiego, koordynatorem działania jest Jarosław Raźny – radny Powiatu Krakowskiego oraz Magdalena Lech – wiceprezes Stowarzyszenia Zachariasz. Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. “Pakiet dla Rodziny” w wysokości 23 500 zł, koszt całości zadania wyniósł 27 650 zł, w tym wkład gminy Zielonki to 1500 zł.

W niedzielę 29 maja odbędzie się ostatnie finałowe spotkanie w ramach projektu, w Zielonkach, w siedzibie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji, czyli Hali Sportowej przy ul. Ks. Jana Michalika 2A, początek o godz. 10.00.

Więcej zdjęć: galeria na FB

Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content