Skip to main content
search
Relacje

Międzyszkolne rozgrywki w siatkówce – obrona tytułu wśród chłopców, nowy lider wśród dziewcząt

By 21 marca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 marca 2014 przez admin

dDSCN3699

 

Po raz piąty odbyły się międzyszkolne rozgrywki w siatkówce. Rywalizowali gimnazjaliści z terenu gminy Zielonki. 20 marca w rozgrywkach wzięły udział reprezentacje trzech gimnazjów z terenu gminy Zielonki – z Zielonek, Bibic i Korzkwi. Wśród gimnazjalistów kolejny raz na pierwszym stopniu podium stanęli reprezentanci Korzkwi, a wśród gimnazjalistek pierwsze miejsce przejęły dziewczęta z Bibic.

Wyniki kształtują się następująco; wśród chłopców na I m. – gimnazjum z Korzkwi (opiekun: Dawid Kmak), na II m. – gimnazjum z Bibic (opiekun: Adam Babik) a na III m. – gimnazjum z Zielonek (opiekun: Zbigniew Rosner); wśród dziewcząt: na I m. – gimnazjum z Bibic (opiekun: Elżbieta Durlak), na II m. – gimnazjum z Korzkwi (opiekun: Dawid Kmak), na III m. – gimnazjum z Zielonek (opiekun: Aneta Dragosz).
Przez dwa ostatnie lata wygrywali chłopcy z Korzkwi, tak więc kolejny raz obronili tytuł. Wśród dziewcząt gimnazjalistki z Zielonek oddały tym razem pozycję lidera koleżankom z Bibic.
Sześć drużyn rozegrało w hali sportowej w Zielonkach mecze w systemie „każdy z każdym” do 25 punktów. Mecze sędziowali poszczególni trenerzy.
Turniej nie kwalifikuje do innych zawodów, jest rozgrywany w formie zabawy, co jednak nie umniejszało ducha rywalizacji. Nadwątlone siły zawodnicy uzupełniali drożdżówkami. Zawody integrują młodzież z poszczególnych szkół, a drużyny chłopców i dziewcząt z tej samej szkoły wzajemnie się dopingują.  
Na koniec czekały nagrody. Izabela Burda, przedstawicielka Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach oraz Bożena Nowak, dyrektor Zespołu Szkół w Zielonkach, wręczyły pamiątkowe statuetki i dyplomy od wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Drużyny dostały również piłki, a każdy uczestnik i opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

dDSCN3805
dDSCN3814
dDSCN3810
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content