Skip to main content
search
Ogłoszenia

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy

By 26 września 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 26 września 2019 przez admin

Z dniem 30.08.2019 r. w Tarnowie powstał Międzywojewódzki Cech Kominiarzy, obejmujący swoim działaniem obszar Polski. Powstały cech ma na celu nawiązanie jak najszerszej współpracy z instytucjami władzy publicznej oraz organizacjami technicznymi i społecznymi działającymi dla ochrony środowiska, ludności i bezpieczeństwa publicznego w zakresie eliminacji niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.

Ważnym elementem w pracach Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy będzie stanie na straży przestrzegania Kodeksu Etycznego i Dobrych Praktyk Kominiarskich oraz prowadzenie edukacji społecznej:
– jak prawidłowo organizować proces spalania w domowych urządzeniach grzewczych, aby uniknąć kopcenia z kominów dymowych,
– jak poprawnie eksploatować systemy kominowe i wentylacyjne zgodnie z zasadami ich funkcjonowania, aby uniknąć złej wentylacji czy zaczadzenia.
Kolejnym istotnym elementem jest uświadomienie społeczeństwa, że:
– prawidłowo wykonany komin, z certyfikowanych materiałów, regularnie kontrolowany i konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia,
– brak systematycznego oczyszczania i kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) to główna podstawa do nie wypłacenia odszkodowania z tytułu powstałej szkody.

Informacja Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy

Close Menu
 
2 grudnia 2022
Skip to content