Skip to main content
search
AktualnościPomoc Ukrainie

Miejsca dla uchodźców z Ukrainy i zbiórka finansowa

By 26 lutego 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

W piątek 25 lutego do wojewody małopolskiego przekazano informację o gotowości przyjęcia przez gminę Zielonki uchodźców z Ukrainy w Korzkwi – w budynku po byłej szkole oraz bazie ZHP.

W sobotę 26 lutego wójt i radni gminy Zielonki zadecydowali o uruchomieniu zbiórki finansowej przeznaczonej na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Mieszkańców chcących wesprzeć ten cel zachęcamy do wpłat na Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki nr konta do zbiórki: 14191010482114440134930002 z dopiskiem „Pomoc uchodźcom z Ukrainy”. Wstępnie uzgodniono, że pomoc ma być przeznaczona na bieżące potrzeby uchodźców, którzy znajdą się na terenie gminy Zielonki. Na początek radni gminy oraz wójt zadeklarowali ze swojej strony wpłaty po min. 500 zł na ten cel. Będziemy Państwa informować o sumach wpłat i wydatkach, rozliczenie zbiórki zostanie udostępnione.

Musimy planować długofalową pomoc, stąd jak informowaliśmy wcześniej, tworzymy bazę wiedzy o możliwości wsparcia dla uchodźców, które deklarują nasi mieszkańcy. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do zgłaszania wszelkiego rodzaju chęci pomocy poprzez wypełnienie deklaracji (pdf. 355 KB) i przesłanie jej na ug@zielonki.pl z dopiskiem POMOC UKRAINIE. Przedsiębiorcy prowadzący na terenie gminy Zielonki działalność z zakresu usług hotelarskich i pokrewnych zainteresowani włączeniem ich do systemu przyjmowania uchodźców proszeni są o zgłaszanie podmiotu i liczby miejsc na adres e-mail: ug@zielonki.pl

O kolejnych podejmowanych krokach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content