Skip to main content
search
Relacje

Mikołajki w Zielonkach

By 9 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 grudnia 2015 przez admin

SAM 16744 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach tradycyjnie jak co roku zorganizował dla swoich podopiecznych spotkanie ze Świętym Mikołajem.  

Święty Mikołaj spotkał się z 59 rodzinami w sali Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach, wywołując szczery uśmiech na twarzach blisko 100. dzieci. Pracownicy ośrodka chcąc wesprzeć ulubieńca najmłodszych, przygotowali paczki mikołajowe, które zawierały między innymi: owoce, słodycze oraz inne artykuły spożywcze, które uwielbiają dzieci. Maluchy radośnie świętowały przybycie Świętego przy stołach zastawionych smacznym poczęstunkiem, który zapewnili sponsorzy: Pani Karolina Bystroń-Kapusta-właścicielka sklepu ,,Merkadona’’ w Zielonkach oraz Państwo Machnikowie z Węgrzc – właściciele firmy ,,Krakowiak’’.

W oczekiwaniu na zacnego gościa, zaproszone dzieci wzięły udział w zabawie interaktywnej pt. ,, Mikołajki z tajemnicą w tle’’. Podczas tej zabawy wraz z elfami poszukiwały wskazówek, które pomogły im w odnalezieniu Św. Mikołaja i worka prezentów.
Dodatkowo pracownicy ośrodka przygotowali materiały edukacyjne na temat zjawiska przemocy oraz działającego na terenie Gminy Zielonki Punktu Informacji, Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie. Zainteresowane tematem osoby mogły zasięgnąć informacji u pracowników socjalnych.
Bezpłatnie jak co roku Pan Krystyn Mielnik – niezawodny pomocnik Świętego Mikołaja, dowiózł dzieci na imprezę mikołajową.
Dzieci uczestniczące w spotkaniu ze Świętym Mikołajem oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach dziękują sponsorom za ich wkład w imprezę mikołajkową, szczerze wierzymy, że dobro jakie człowiek daje innym powraca do niego ze zdwojoną siłą.

Grażyna Hołda, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach 

SAM 1634SAM 1635SAM 1667SAM 1668SAM 1703

 

Close Menu
 
24 kwietnia 2024
Skip to content