Aktualności

Mistrzynie Polski w cheerleadingu z gminy Zielonki

By 26 kwietnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2018 przez admin

31164110 10213693996956646 4809685776004546560 nOd 21 do 23 kwietnia 2018 r. w Chorzowie odbywały się Mistrzostwa Polski Cheerleaders. W ciągu trzech dni w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie o tytuł Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych rywalizowało ponad 2 tysiące zawodników. Wyjazd na mistrzostwa organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders był dla Liderek, działających na terenie gminy Zielonki od 2009 roku, kolejnym bardzo udanym.

Dziewczyny  na co dzień trenujące w Zielonkach pod czujnym okiem trener Katarzyny Gazdy-Suchanek i trener Kolorowych Liderek Magdaleny Kordas zdobyły aż 5 tytułów:
KOLOROWE LIDERKI, drużyna którą tworzą dzieci w wieku do lat 8, wytańczyła 1. miejsce w dywizji Pom Dance Elite kategorii wiekowej dzieci, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski i złoty medal.
KOLOROWE LIDERKI, drużyna składająca się z dziewczynek 9-letnich wystartowała po raz pierwszy w kategorii wiekowej junior młodszy. Nasze dziewczyny – jedne z najmłodszych ze wszystkich zespołów – zaprezentowały się fantastycznie, jednak tym razem zabrakło kilku punktów do wejścia do finału.
LIDERKI STARS, drużyna którą tworzą zawodniczki w wieku od 10. do 13. roku życia, wytańczyła 3. miejsce w dywizji Pom Dance Elite kategorii wiekowej junior młodszy. Pokonując 13 innych drużyn nasze zawodniczki zdobyły tytuł II vice Mistrza Polski i brązowy medal.
LIDERKI, drużyna tworzona przez zawodniczki w wieku od 12 do 16 roku życia, uplasowała się na 1. miejscu w dywizji Pom Dance Elite kategorii wiekowej junior, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski i złoty medal.
DUETY Pom Dance Elite junior: Justyna Sajmbor i Maria Hankus wywalczyły 3. miejsce i tytuł II vice Mistrza Polski i brązowy medal, a Zuzanna Trela i Amelia Browarnik uplasowały się na 1. miejscu i zdobyły tytuł Mistrza Polski i złoty medal.
Tegoroczny sukces podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders nie jest pierwszym sukcesem zawodniczek tworzących LIDERKI. Na przestrzeni blisko 9 lat funkcjonowania, grupa zdążyła pozytywnie zapisać się na kartach historii polskiego cheerleadingu.