Skip to main content
search
Aktualności

Młodzi piłkarze rywalizowali w Węgrzcach

By 21 czerwca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 czerwca 2023 przez TN

Za nami kolejna odsłona turnieju piłkarskiego Węgrzce CUP. 18 czerwca rywalizowali zawodnicy z rocznika 2014. Przy słonecznej, wręcz upalnej pogodzie młodzi piłkarze walczyli o zwycięstwo, ale też spędzali czas w piknikowej atmosferze. Wydarzenie zgromadziło 10 młodzieżowych zespołów z Krakowa i okolicznych gmin. Po dwie drużyny wystawił klub sportowy TS Węgrzce oraz krakowski Hutnik, a każdy z młodzieżowych zespołów mógł składać się z maksymalnie 12 zawodników. — To nasz pilotażowy projekt — mówiła Magdalena Socha, współorganizatorka wydarzenia, a prywatnie mama jednego z uczestników. — Zaangażowałam się w organizację tego turnieju po raz pierwszy. Najtrudniejsze dla mnie było przygotowanie zaplecza. Jeździmy po turniejach i widzimy, jak to wygląda, ale gdy trzeba samemu to zorganizować, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Musieliśmy pomyśleć o foodtruckach, ale też o szatniach dla zawodników. Całe szczęście udało nam się „zapiąć wszystko na ostatni guzik” — stwierdziła z zadowoleniem.

Poziom imprezy doceniał też trener młodzieżowego zespołu TS Węgrzce Krzysztof Koselak — Ten turniej to przede wszystkim sukces rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w jego organizacje i większość atrakcji pojawiła się właśnie z ich inicjatywy. To oni zorganizowali m.in. występ cheerleaderek z grupy Tańca Sportowego „Liderki” z Zielonek prowadzonej przez Katarzynę Gazdę-Suchanek. — Trener chwalił też młodych zawodników — U dzieci od razu widać zaangażowanie. Nie jest ważne, które ostatecznie miejsce zajmujemy. Liczy się zdobyte doświadczenie, które w przyszłości procentuje. Nie znaczy to jednak, że brakuje emocji — dodawał. Tych podczas meczów z pewnością nie zabrakło. Piłkarze dopingowali swoich kolegów i żywo reagowali na każdą okazję strzelecką, a przed meczami rozstrzygającymi zaprezentowały się wspomniane wcześniej cheerleaderki. Jak mówiła prezes klubu tańca sportowego Liderki, decyzja o występie była spontaniczna — Trzy tygodnie temu zostaliśmy zapytani, czy zatańczymy. Turniej, który był zaplanowany na ten sam termin, został przeniesiony, dlatego mogliśmy się tutaj pojawić i zatańczyć. Bardzo często współpracujemy z piłkarskimi drużynami, ale nie jesteśmy na stałe przypisani do żadnej z nich — dodawała.
Po występie tanecznym przyszyła kolej na rozstrzygające mecze. W finale spotkały się drużyny z Krakowa. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: zwyciężyła pierwsza drużyna Hutnika, a drugie miejsce zajęła Garbarnia Kraków, na podium znalazła się też pierwsza drużyna TS Węgrzce. Kolejne miejsca zajęły: druga drużyna Hutnika, Sportowiec Modlniczka, Płomień Jerzmanowice, LKS Niedzwiedź, AP Bonito z Mszany Dolnej i Zieleńczańka Zielonki. Stawkę zamknęła druga drużyna TS Węgrzce.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji: Zarządowi TS Węgrzce, panu gospodarzowi, Magdalenie Listoś Sołtys Węgrzc, Przędsiębiorstwu Usług Kanalizacyjnych z Zielonek oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju.

TN

Poniżej publikujemy zdjęcia z tego wydarzenia:

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content