Skip to main content
search
Aktualności

Mnóstwo dobroci z Garlicy Duchownej

By 8 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Mieszkańcy sołectwa Garlica Duchowna postanowili zorganizować się i wspólnie dołączyć do akcji „Szlachetna paczka”, czyli ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Wspólnie udało się pomóc nie tylko wybranej rodzinie, ale także innym potrzebującym. Takie akcje pokazują, że razem można wiele zdziałać, a pomaganie to idea, która przyciąga nowych ludzi i mnoży dobro.

Pomysł przystąpienia do akcji wyszedł od Jolanty Dudzik, wiceprzewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Garlicy Duchownej. Brała udział w poprzednich akcjach związanych ze „Szlachetną paczką” i postanowiła zarazić tą ideą mieszkańców sołectwa. Na początku kilkanaście osób należących do koła zadeklarowało swoją pomoc, ale z czasem do grona darczyńców i dobroczyńców dołączały kolejne osoby, także członkowie  Zespołu Pieśni i Tańca UJ “Słowianki “. Powstało 17 paczek.
– Darów było, tyle, że postanowiliśmy się nimi podzielić z innymi osobami w potrzebie. W tym pomoże nam ks. Michał Kowalski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej – mówi Jolanta Dudzik, koordynatorka akcji. Parafia wspomaga działanie Sióstr Albertynek w Krakowie.

Wśród przekazanych sześciu paczek z darami znalazły się środki czystości, żywności, kosmetyki. Paczki zostaną przekazane potrzebującym w tzw. weekend cudów czyli finał „Szlachetnej Paczki” 11-12 grudnia.
KB

 

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content