Skip to main content
search
Projekty zrealizowane INNE

Modernizacja budynku Wiejskiego w Bibicach wraz z wyposażeniem

By 7 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 sierpnia 2013 przez admin

Tytuł projektu: Modernizacja budynku Wiejskiego w Bibicach wraz z wyposażeniem
Wartość całkowita projektu: 423.716 zł
Dofinansowanie ze środków zewnętrznych: 102.600 zł w ramach Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Małopolskiego na lata 2001-2002
Czas realizacji projektu: lata 2001-2002
Cel główny projektu: Celem projektu było podnoszenie kwalifikacji młodzieży i osób dorosłych w zakresie nowoczesnych technologii, internetu i komputerów. Udział w projekcie osób dorosłych wpływa na zwiększenie ich szans na zatrudnienie i utrzymanie pracy. Placówka służy także  dzieciom i młodzieży, która poprzez udział w zajęciach prowadzonych w Internretowym Centrum Edukacji może realizować i kontynuować swoje informatyczne pasje i zainteresowania.

Opis projektu: Informatyczne Centrum Edukacyjne znajduje się na parterze w Budynku Wiejskim w Bibicach. Składa się z sali szkoleniowej na około 20 osób, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Sala komputerowa wyposażona jest w dwa serwery i 10 nowoczesnych stanowisk komputerowych spiętych w  lokalną sieć zapewniającą szybki transfer wewnętrzny i modemowe podłączenie do internetu.
Przeprowadzona w 2001 roku modernizacja budynku polegała między innymi na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, zabudowie tarasu, malowaniu ścian, zamontowaniu paneli, wymiany centralnego ogrzewania oraz montażu żaluzji. Dzięki tym nakładom piętro budynku diametralnie zmieniło swoje oblicze. W roku 2002 uporządkowane zostało otoczenie budynku, wybudowane zostało ogrodzenie i odnowiona elewacja. W grudniu ICE uzyskało szybkie i o wiele tańsze połączenie internetowe typu SDI. Całość sieci uzupełniają drukarki: kolorowa i czarno-biała, ksero, rzutnik, kamera, aparat cyfrowy.
Z myślą o mieszkańcach gminy Zielonki na terenie ICE otwarto lokalny Ośrodek Informacyjno-Doradczy (LOID). Jest to Punkt Pośrednictwa Pracy Powiatu Krakowskiego powstały dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy gminą Zielonki, a Powiatowym Urzędem Pracy w Krakowie.
Promocja projektu: Liczne działania reklamowe w postaci kolportażu ulotek i plakatów zapraszających do udziału w pracach ICE zaowocowały stworzeniem własnej gazety. Był to miesięcznik o nazwie LINK, którego celem  było propagowanie wiedzy i informacji w dziedzinie nowoczesnych technologii, internetu, nauki i komputerów. Pierwszy numer zawierał informacje o Lokalnym Ośrodku Informacyjno-Doradczym.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content