Skip to main content
search
Aktualności

Modernizacja Domu Ludowego w Bibicach

By 17 listopada 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 listopada 2021 przez admin

Bibice budynek 3Wypiękniał budynek wielofunkcyjny w Bibicach przy ul. Rynek 2 tuż obok remizy OSP i kościoła. Kompleksową termomodernizację przeprowadzono od lipca do listopada 2021 roku. Koszt inwestycji wraz z robotami dodatkowymi wyniósł 546 900,88 zł. 9 listopada 2021 r. inwestor – gmina Zielonki – odebrał prace.


Budynek wielofunkcyjny w Bibicach został wybudowany na przełomie lat 50- i 60-tych XX wieku. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ok. 550 m², położony jest na 20-arowej działce. W budynku znajdują się pomieszczenia służące sołectwu, m.in. sala z kuchnią, muzeum wiejskie Izba Bibicka i Kulturoteka, czyli filia gminnej biblioteki publicznej, a także sklep spożywczy.
W ramach robót ocieplono budynek i wykonano nową elewację, obiekt zyskał nowy system rynnowy. Na dachu wymieniono pojedyncze dachówki i gąsiory, by wyeliminować przecieki. W budynku zamontowano nowe drzwi wejściowe na zachodniej i północnej ścianie : do sklepu i sali spotkań. Wykonano izolację fundamentów przy ścianach południowej, zachodniej i północnej oraz opaskę z kostki brukowej wokół budynku. Zamontowano daszki nad wejściem do sklepu i drugim wejściem od frontu obiektu oraz balustrady przy schodach zewnętrznych prowadzących do sklepu. Oświetlenie zewnętrzne na elewacji budynku eksponuje m.in. postaci Pucheroków uwiecznione na ścianie frontowej. Likwidacja ogrodzenia otworzyła przestrzeń wokół budynku.
Zamontowano okablowanie pod planowane w przyszłości oświetlenie zewnętrzne terenu. Do zadań wykonawcy należało również kompleksowe zagospodarowanie terenu, m.in. posianie trawy. Wykonawcą inwestycji była Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budmet” na podstawie umowy z gminą podpisanej 15 lipca 2021 r.
– Dom Ludowy remontowany jest zgodnie z  przyświecającym nam w Bibicach  mottem „Przyszłość swoją z przeszłości czytajcie”. Wnętrza w klimacie wiejskiego domu kultury nawiązują do historii obiektu. Odnowiona fasada budynku z jednej strony pokazuje nowoczesną stronę zmieniającej się szybko miejscowości, z drugiej podkreśla przywiązanie Bibiczan do pielęgnowania tradycji – mówi Tadeusz Łysek, sołtys Bibic i radny gminy Zielonki.
Red. IO

Bibice budynek
Bibice budynek 2

Zdjęcia przedstawiają budynek Domu Ludowego w Bibicach

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content