Skip to main content
search
Aktualności

Modernizowane drogi powiatowe w Zielonkach i Bibicach

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

Realizowana jest przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 2158K i 2193K w gminie Zielonki w miejscowościach Zielonki i Bibice w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – etap II – bezpieczeństwo – dostępność -rozwój”. Chodzi o odcinki trzech ulic – Galicyjskiej, Kasztanowej i Marszowieckiej, których modernizacji celem zwiększenia bezpieczeństwa od lat domaga się samorząd i lokalna społeczność.

 

 {mosimage}
Prace obejmują trzy ulice o łącznej długości prawie 2,5 km. Na ul. Galicyjskiej będzie to m. in.: budowa chodnika o długości 850 mb, nowa nawierzchnia asfaltowa na dł. 1,5 km, dwie zatoki autobusowe, odwodnienie, 5 lamp ulicznych, 2 przejścia dla pieszych. Na ul. Marszowieckiej: chodnik o dł. 680 m, nowa nawierzchnia asfaltowa o dł. 650 m, odwodnienie, oświetlenie w postaci 7 lamp ulicznych. Na ul. Kasztanowej: budowa chodnika o dł. 290 m, nowa nawierzchnia asfaltowa o dł. 250 m, zatoka autobusowa przy cmentarzu, odwodnienie, przejście dla pieszych, oświetlenie w postaci 2 lamp ulicznych. Termin realizacji inwestycji to 31 grudzień 2013 roku. Roboty realizuje firma DRO-BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe ze Spytkowic, które zawarło 26 marca umowę z inwestorem czyli Zarządem Dróg Powiatu Krakowskiego. Zakończenie robót zgodnie z umową ustalone zostało na 15 listopada 2013 roku. Przedsiębiorstwo informuje, szczególnie służby komunalne, ratownicze i przewoźników, o mogących występować do tej daty utrudnieniach na drodze.
Wartość robót oszacowano na prawie 3 mln zł,  budżet państwa doinwestowuje tę inwestycję w 50 proc. kosztów. Gmina Zielonki na mocy umowy partnerskiej z powiatem krakowskim pokrywa z kolei 50 proc. wkładu powiatu.
IO
 

mosschetynowka13b
 

mosschetynowka13c
mosschetynowka13d

 

 

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content