Skip to main content
search
Ogłoszenia

„Mosznowładcy” w Galerii Bronowice – bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn

By 4 listopada 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 4 listopada 2022 przez AO

12 listopada Galeria Bronowice ponownie stanie się punktem bezpłatnych badań profilaktycznych dla mężczyzn w każdym wieku. Kampania prozdrowotna „Mosznowładcy”, znana wcześniej jako Movember, już po raz dziewiąty będzie zachęcać do zadbania o swoje zdrowie. Panowie przed 40. rokiem życia będą mogli sprawdzić w centrum handlowym zdrowie swoich jąder dzięki bezbolesnemu badaniu USG, a nieco starsi zweryfikują tu poziom markera nowotworowego prostaty (PSA).

W Galerii Bronowice powstaną dwa gabinety, które pozwolą przebadać więcej mężczyzn i uniknąć kolejek. Punkty badań otwarte będą od 10.00 do 20.00. Zarówno badanie USG, jak i PSA nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania, a czas ich trwania to zaledwie kilka minut. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Galeria Bronowice to jedyna lokalizacja w Krakowie, w której – w ramach kampanii „Mosznowładcy” – panowie mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i sprawdzić swój stan zdrowia. Akcja odbędzie się 12 listopada w strefie pod ringiem na parterze centrum handlowego.

grafika

 

Tegoroczna edycja „Mosznowładców” przybrała nową formę. Odmienionej nazwie towarzyszy większa ilość punktów badań i dłuższy czas akcji. Kampania rozpoczęła się już w październiku, odwiedzając nowe lokalizacje i dodając podwójne gabinety.

– W listopadzie, w ramach akcji „Mosznowładcy”, już po raz dziewiąty zachęcamy do regularnych badań profilaktycznych. Do tej pory w ramach kilku edycji kampanii udało się nam przebadać bezpłatnie blisko 18 tys. mężczyzn. Poprzez takie działania chcemy pokazać, że badań profilaktycznych nie trzeba się bać – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden . Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zarówno mężczyzn, jak i kobiet w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także zapewnianie dostępu do bezpłatnych badań przesiewowych. Warto pamiętać, że wcześnie wykryte choroby dają szansę na całkowite wyleczenie.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Burak, Open Media, tel. 664 716 024, e-mail: aleksandra@openmedia.pl

 

Urząd Gminy Zielonki nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji przekazanej na prośbę Open Media .

Close Menu
 
28 września 2023
Skip to content