Skip to main content
search
Aktualności

Muzyczna niedziela z orkiestrą Wola

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

Drugi letni koncert przed Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach już za nami. Orkiestra Dęta OSP z Woli Zachariaszowskiej oczarowała publiczność, a w zamian nagrodziła występ muzyków długimi brawami.

 

  {mosimage}
Dobry pomysł na spędzenie niedzielnego wieczoru – mówiła Anna Nowak, która po raz pierwszy pojawiła się na koncercie. Orkiestra z Woli Zachariaszowskiej zagrała marsze znane i lubiane, a nogi same podrygiwały w takt muzyki. Zespół, ze względu na wakacyjną porę, zagrał w mniejszym 24-sobowym składzie pod batutą Lecha Wnuka. Nie zabrakło takich jak utworów jak „Alte Kameraden Swing” czy „Kosynierzy Dixie”. Muzycy zakończyli występ w amerykańskim stylu prezentując  „Happy marching band”.
Ten rok dla orkiestry był udany. Zajęli III miejsce na  Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Echo Trombity w Wieliczce, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka oraz III miejsce na 55. Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej w Więcławicach. Teraz czas na zasłużone wakacje, a już we wrześniu będziemy mogli podziwiać ich występ podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Zielonkach.
Wszystkich miłośników marszów, walców i polek zapraszamy 21 lipca na kolejny, letni koncert przed budynkiem CIS w Zielonkach. Tym razem zaprasza Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Początek o godzinie 19.00.
Więcej zdjęć w
fotoalbumie.   
KB

 

                                               orwola2
                                               orwola3
                                               orwola4
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content