Skip to main content
search
Relacje

Muzyczny festiwal w Woli Zachariaszowskiej

By 19 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 maja 2014 przez admin

Festiwal piosenki

14 maja odbył się XIV Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w Woli Zachariaszowskiej. W tym gminnym konkursie, cieszącym się wielką popularnością wśród młodzieży, wzięli udział uzdolnieni muzycznie i językowo uczniowie z Zespołu Szkół w Bibicach, Zespołu Szkół w Korzkwi, Szkoły Podstawowej w Owczarach i z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.

Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki, zarówno pod względem językowym, muzycznym, jak i choreograficznym. Młodzi piosenkarze zasłużyli na wielkie brawa. Uznanie i podziękowania należą się również ich nauczycielom, którzy włożyli wiele zaangażowania i kreatywności w przygotowanie uczniów do konkursu.
Pierwszym etapem Festiwalu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej były prezentacje uczniów klas I – III szkół podstawowych. W tej kategorii I miejsce zajęły uczennice z Bibic, Aleksandra Cichoń i Klaudia Seweryn, za przepiękne wykonanie piosenki „Lemon tree”. Nagrodę za II miejsce również wręczono dziewczętom z Zespołu Szkół w Bibicach. Nataszy Zuchara i Zosi Jaworowskiej. Przyznano dwa równorzędne trzecie miejsca – otrzymali je uczniowie klasy I i klasy II – obydwa zespoły z Woli Zachariaszowskiej.
W kategorii występów solowych laury pierwszeństwa przypadły Monice Zielińskiej z Zespołu Szkół w Bibicach, II miejsce zajęli ex aequo Kamil Sieńko ze Szkoły Podstawowej w Owczarach i Aleksandra Macek z Bibic, a miejsce III otrzymały uczennice z Woli Zachariaszowskiej, Alina Gazda i Jagoda Wiecha.
Drugi etap konkursu stanowiły prezentacje uczniów z klas IV – VI. W tej kategorii zwyciężył zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Owczarach, z utworem „Don’t worry, be happy”. Jurorzy przyznali dwa drugie miejsca – dla Gabrysi i Weroniki Kruczek z Woli Zachariaszowskiej za piękny występ z piosenką „Cry” oraz dla dziewcząt z klasy IV, również ze szkoły w Woli, za utwór „Happy”. Trzecie miejsce, ex aequo, otrzymały dwie grupy ze szkoły podstawowej w ZS w Bibicach – uczniowie klasy IV i klasy V.
Wśród solistów zabłysnęła Małgorzata Maślej z Woli Zachariaszowskiej która otrzymała I miejsce za piosenkę „My heart will go on”, II miejsce przypadło w udziale Julii Nowak ze Szkoły Podstawowej w Owczarach, a trzecią nagrodę otrzymała uczennica z Bibic, Daria Zachariewicz.
Etap gimnazjalny Festiwalu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej wzbudził wielkie emocje, zarówno ze względu na umiejętności wokalne i językowe wykonawców, jak i na dobór repertuaru. Wśród zespołów śpiewających w języku angielskim I miejsce zajęły gimnazjalistki z ZS w Bibicach, Karolina Banaś i Anna Andraka, za wspaniałe wykonanie piosenki „Russian roulette”. Dwa II miejsca przyznano ex aequo uczniom z ZS w Woli Zachariaszowskiej – nagrodzono zespół Total Zero oraz zespół uczniów, w skład którego wchodzili Oliwia Łyczko, Dominik Wielgórski i Maciej Piechota. III miejsce przypadło w udziale Joannie Regulskiej i Jakubowi Czyżowi z Zespołu Szkół w Korzkwi.
Ostatnim etapem konkursu były prezentacje gimnazjalistów w języku niemieckim – młodzi wykonawcy udowodnili że potrafią śpiewać także w tym trudnym języku. Wspaniale zaprezentowały się Anna Andraka i Karolina Banaś z Bibic, za piosenkę „Nie vergessen” otrzymały I miejsce. II nagroda przypadła w udziale Jonannie Regulskiej i Jakubowi Czyżowi z Korzkwi za utwór „Amerika”. Śród śpiewających po niemiecku solistów najlepsza okazała się gimnazjalistka z Korzkwi, Klaudia Doniec, II miejsce zajęła również uczennica z Korzkwi, Julia Muszyńska, III nagrodę oddano na ręce Moniki Tiahnybok z Zespołu Szkół w Bibicach.
XIV Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej po raz kolejny dowiódł, że wśród młodzieży ze szkół gminy Zielonki są prawdziwe talenty muzyczne i językowe oraz nauczyciele gotowi odkrywać i pielęgnować uzdolnienia swoich uczniów.
M. Głuszek

Więcej zdjeć: TU.

Festiwal piosenki2

Festiwal piosenki3

Festiwal piosenki4

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content