Skip to main content
search
Aktualności

Na progu jesieni – Dzień Seniora w Węgrzcach

By 21 września 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 września 2015 przez admin

PICT0049

 

Koło Seniora w Węgrzcach spotkało się 19 września podczas Święta Seniora w Starej Kuźni w Węgrzcach, gdzie mieści się świetlica. Na spotkanie zaprosiła przewodnicząca Koła Zofia Kot wraz z zarządem. – Seniorzy powinni się cieszyć każdym dniem, wychodzić z domu, bo to nie ludzie odchodzą od nas, ale my odchodzimy od ludzi – mówi Zofia Kot zapraszając w szeregi Koła wszystkich chętnych. Seniorów już niedługo będzie 32, a Koło wciąż się rozwija.

Czy senior musi czuć się samotnym? – to było motto spotkania.
Człowiek samotny to jak drzewo na skale,
Już nie rośnie – tylko pochyla się stale
Liście opadają, konary próchnieją,
Tylko wokół niego silne wiatry wieją – podsumowała Zofia Kot w wierszu. Spotkaniu towarzyszyła poezja. Poetka z Węgrzc Zofia Daszkiewicz odczytała swoje wiersze poświęcone seniorom. Gośćmi węgrzeckiego Dnia Seniora byli Janina Franczak oraz dyrektor CKPiR Marek Płachta. Przywitano również przyszłą nową członkinię koła, panią Mieczysławę Worobel z Węgrzc.
Gustowne zaproszenie z guzikami w tle nie było przypadkowe – jednym z punktów programu był konkurs artystyczny „Drugie życie guzika”, w którym uczestnicy wykorzystywali guziki niezgodnie może z przeznaczeniem, ale za to w jakże interesujący dla oka sposób. Powstało kilka pięknych prac – również przestrzennych. Jury w składzie: Marek Płachta, Janina Franczak oraz Zofia Daszkiewicz wybrało zwycięzców: na pierwszym miejscu Anna Jamróz, na drugim – Krystyna Urlik, na trzecim – Bogumiła Przysiężniak. Wśród siedmiu konkursowych prac znalazła się i wykonana przez samą przewodniczącą.
Do Koła Seniora należą państwo Urlikowie Krystyna i Stanisław, których uhonorowano specjalnie z okazji 50-lecia małżeństwa, obchodzonego 4 września tego roku. Seniorzy z Koła uczestniczyli już we mszy świętej z tej okazji,  a potem świętowali przy torcie. W Dniu Seniora para otrzymała oprawioną fotografię ślubną zrobiona właśnie wtedy.  
Jan Chodziński, poeta, scenarzysta, członek Koła podzielił się z uczestnikami pomysłem na przedstawienie na przyszłoroczne spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem. Nie ma jeszcze gotowego scenariusza, ale zespół aktorski chciałby oprzeć na osobach zaangażowanych w doroczne węgrzeckie jasełka. Pan Marian Jeleń zrobił seniorom quiz wiedzy o roślinach charakterystycznych dla obecnej pory roku. Na koniec pogodny nastrój podkreślono wspólnym śpiewaniem. A już niedługo seniorzy wybierają się do teatru na „Arszenik i stare koronki”, a to tylko jedna z wielu planowanych aktywności.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

PICT0052
PICT0053
PICT0055
PICT0060
PICT0061
PICT0062
PICT0072
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content