Skip to main content
search
Aktualności

Trwa nabór uzupełniający do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) – dofinansowanie wymiany pieca węglowego na węglowy nowej generacji

By 20 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 września 2017 przez admin

wymiana piecowWójt Gminy Zielonki informuje o otwartym naborze uzupełniającym wniosków dla osób zainteresowanych wymianą starej kotłowni węglowej o niskiej sprawności na piec węglowy nowej generacji. Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – „Program Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” i Gminy Zielonki – maksymalna kwota dofinansowania zakupu i montażu jednego urządzenia to 6,3 tys. zł. Do otrzymania dotacji nie jest konieczna ocena energetyczna budynku, dofinansowanie może otrzymać każdy zainteresowany wymianą pieca właściciel domu (w ramach limitu – zabezpieczono środki na wymianę 30 pieców w 2017 roku). Całość inwestycji powinna być zakończona do 30 października 2017 r.

 

Zakres rzeczowy przedmiotu dotacji:
1.demontaż kotłowni, palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej,
2.montaż nowej kotłowni na węgiel (dotyczy kotłów bez możliwości montażu dodatkowego rusztu) wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u. odpowiadającym klasie ECO DESIGNE. Kocioł z podajnikiem automatycznym, który posiada dodatkowy ruszt, nie kwalifikuje się do dofinansowania. Maksymalne jednostkowe koszty dla modernizacji kotłowni (o mocy do 1MW) na kotłownię węglową do 650,00 zł/kW mocy, wskaźnik „zł/kW” oblicza się w stosunku do mocy nowej kotłowni. Moc nowej kotłowni musi być niższa od mocy kotłowni likwidowanej co najmniej o 20%.
Mieszkańcy samodzielnie dokonują wyboru instalacji i instalatorów przy uwzględnieniu ustalonych w programach parametrów.
Dotacja będzie przekazywana mieszkańcowi jako zwrot poniesionych kosztów, tj. po wykonaniu inwestycji przez mieszkańca. Mieszkaniec przed otrzymaniem dotacji jest zobowiązany uregulować należność za wykonaną inwestycję. Wnioski można składać do siedziby Urzędu Gminy Zielonki. Dodatkowe informacje: Urząd Gminy Zielonki – Referat Gospodarki Komunalnej, tel. 12 285 08 50 w. 316.

Przypominamy, że wszyscy mieszkańcy obecni na spotkaniu informacyjnym 11 września oraz powiadomieni telefonicznie mają możliwość podpisania umowy z gminą do 22.09.2017 r.   

Do pobrania:deklaracja wstępnego zainteresowania: strona 1, strona 2

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content