Skip to main content
search
Aktualności

Nabór na II edycję programu mikroretencji „Jestem eko! Łapię deszcz” zakończony

By 23 kwietnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 kwietnia 2021 przez admin

JestemEKO Lapie deszcz

 

W związku z wyczerpaniem puli dostępnych zbiorników na deszczówkę  23 kwietnia zamknęliśmy nabór wniosków do programu „Jestem eko! Łapię deszcz” na 2021 r. – informuje kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej UGZ  Małgorzata Fordymacka. Nabór do II edycji programu  gmina Zielonki ogłosiła 13 kwietnia. Na program w 2021 r. zabezpieczono 100 tys. zł, do przekazania mieszkańcom będzie 306 zbiorników. Mieszkańcy otrzymają je od gminy nieodpłatnie. Do 23 kwietnia wpłynęło 310 wniosków.
Złożone po tym terminie wnioski znajdą się na liście rezerwowej – informuje M. Fordymacka.

Wszystkie złożone do 23 kwietnia wnioski przejdą teraz weryfikację, czy spełniają warunki wymagane regulaminem programu „Jestem eko! Łapię deszcz” (m.in. czy wnioskodawca nie zalega z podatkami i opłatą za odbiór odpadów komunalnych). Jeśli któryś z wnioskodawców nie spełni warunków programu, wówczas pod uwagę będą brane kolejne wnioski z listy rezerwowej.
Koło połowy maja, mieszkańcy gminy – beneficjenci programu – otrzymają powiadomienia o przyznaniu zbiornika.
Warto przypomnieć, że to już II edycja programu – pilotaż programu „Jestem eko! Łapię deszcz” odbył się w 2020 r. Gmina użyczyła wówczas mieszkańcom 454 zbiorniki na deszczówkę za łączną kwotę  150 tys. zł.

Publikacja w BIP.

zbiornikiZdjecie1

Grafika: plakat promujący akcję mikroretencji, na drugim zdjęciu zbiornik, podłączony w ogrodzie jednego z mieszkańców.

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content