Skip to main content
search
Aktualności

Nabór wniosków do Marki Lokalnej Spichlerz Koronny – V edycja

By 11 maja 202312 maja, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 maja 2023 przez KB

Po czterech edycjach w skład grona wyróżnionych Znakiem Jakości Spichlerz Koronny wchodzą już 23 podmioty a w tym gronie mamy ponad 30 produktów spożywczych, 7 produktów użytkowych, 4 produkty rękodzielnicze, 3 usługi i  1 lokalne wydarzenie!

Idea Spichlerza Koronnego niesie za sobą chęć promocji i rozpowszechniania wśród mieszkańców oraz turystów produktów i usług najwyższej jakości z terenu Lokalnej Grupy Działania. Aktualnie do terenu LGD należy 6 gmin (Gmina Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Słomniki, Wielka Wieś i Zielonki).

Znak Jakości Spichlerz Koronny został opatentowany i zastrzeżony w Urzędzie Patentowym przez nasze Stowarzyszenie w 2015 roku. Zgodnie z Regulaminem Marki Lokalnej wyróżnione tym szczególnym Znakiem mogą zostać:

– produkty spożywcze

– usługi gastronomiczne i noclegowe oraz oferty turystyczno- rekreacyjne

– produkty rękodzielnicze oraz użytkowe

– lokalne wydarzenia edukacyjne, kulturalne i promocyjne

O prawo do używania i posługiwania się Znakiem Jakości ubiegać się mogą producenci lokalnych produktów spożywczych, przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, noclegowej, agroturystyki, rolnicy, lokalne pasieki, rękodzielnicy mający siedzibę lub oddział na terenie 6-ciu wyżej wymienionych gmin.

Proces certyfikacji prowadzony jest przez powołaną Kapitułę Znaku, gwaranta najwyżej jakości. Kryteriami wyboru są: powiązanie z regionem LGD, jakość, przyjazność dla środowiska, przyjazność dla mieszańców i klienta, wyjątkowość, współpraca w ramach Marki Lokalnej z pozostałymi uczestnikami programu.

Kolejny nabór planowany jest na przełomie lipca/sierpnia 2023.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biurem LGD pod nr telefonu 664 067 821 lub drogą mailową info@koronakrakowa.pl oraz do śledzenia  strony internetowej organizatora.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

Na poniższym zdjęciu flagi i logotypy:

Logotypy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content