Skip to main content
search
Ogłoszenia

Nabór zgłoszeń do XVIII edycji Małopolskiego Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku – Poza Stereotypem”

By 21 maja 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 maja 2024 przez Marek Skiba

W tym roku już po raz osiemnasty realizowany jest Małopolski Plebiscyt „Seniorka i Senior Roku – Poza Stereotypem”. Inicjatywa ta po raz kolejny otwiera możliwość nagradzania seniorów z naszego regionu, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością, działają z pasją, bezinteresownie angażują się w pomoc innym, często też swoją postawą inspirują innych do podejmowania działań.

Jeśli w swoim otoczeniu znasz takich seniorów, nie czekaj i już dziś zgłoś ich do nagrody – może dzięki Tobie dowie się o nich cała Małopolska!

Jak co roku do udziału w Plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, gminnej/powiatowej radzie seniorów, klubie seniora, czy uniwersytecie trzeciego wieku, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.

Kandydaci do tytułu Seniorki i Seniora Roku mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe, podmioty kościelne, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, administrację publiczną oraz osoby fizyczne.

„Samorząd Województwa Małopolskiego, konsekwentnie od lat realizuje działania pozwalające na wzmacnianie potencjału małopolskich seniorów. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje Plebiscyt „Seniorka i Senior Roku – Poza Stereotypem”. Akcja ta pozwala odkrywać nietuzinkowe osoby zamieszkujące nasz region. Seniorki i seniorów, których pasja i zaangażowanie przekracza granice, które mógłby wyznaczać wiek.” – mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków poprzez przesłanie aplikacji.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej organizatora.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content