Skip to main content
search
Aktualności

Nagrodzona strona internetowa sołectwa Węgrzce

By 16 lipca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 lipca 2019 przez admin

wegrzce.zielonki.pl 1Samorząd województwa małopolskiego 1 lipca rozstrzygnął konkurs pod nazwą “Małopolska wieś 2019”. Jego głównym założeniem było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców. W kategorii „Małopolska Wieś w Sieci” wyróżnienie i 4 tys. złotych nagrody zdobyło sołectwo Węgrzce za stronę wegrzce.zielonki.pl. Gratulujemy i oczywiście zapraszamy do odwiedzania wyróżnionej witryny.

Przedmiotem oceny komisji konkursowej w kategoriach Najpiękniejsza Małopolska Wieś i Nowatorska Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa w ostatnich 5 latach liczonych od roku poprzedzającego konkurs. Tytuł Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi otrzymała Zawada (gmina Tarnów), a najbardziej Nowatorską Małopolską Wsią został Milik (gmina Muszyna).
W kategorii Małopolska Wieś w Sieci przedmiotem oceny była inicjatywa lokalna polegająca na prowadzeniu strony sołectwa, realizowana w sołectwach na terenie województwa małopolskiego w ostatnim roku poprzedzającym konkurs. W tej kategorii zwyciężył Szynwałd z gminy Skrzyszów, a 4 sołectwa, w tym Węgrzce, otrzymały wyróżnienie.
Do udziału w konkursie wpłynęło 48 zgłoszeń spełniających wymogi formalne, dla których zarząd województwa przeznaczył środki finansowe w wysokości 564 tys. W naszej gminie sołectwo Węgrzce na ręce sołtys Magdaleny Listoś otrzymało wyróżnienie w wysokości 4 tys. zł w kategorii „Małopolska Wieś w Sieci”. Serdecznie gratulujemy!
Michał Kaźmierski, red. IO

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content