Skip to main content
search
Relacje

Najlepsi pośród strażaków – OSP Bosutów

By 26 maja 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 maja 2015 przez admin

IMG 0241

 

24 maja w Więcławicach (gm. Michałowice) odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP z gmin Zielonki i Michałowice. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych wystartowało 19 drużyn: 15 OSP – w tym osiem z terenu gminy Zielonki oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze, dwie kobiece (po jednej z każdej z gmin) i dziecięca drużyna pożarnicza z Więcławic. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP z Bosutowa w naszej gminie, która zdobyła superpuchar, II miejsce zajęła OSP z Książniczek z zaprzyjaźnionej gminy Michałowice. Gratulujemy!

Z terenu naszej gminy rywalizowało 8 drużyn (z Bibic, Węgrzc, Zielonek, Woli Zachariaszowskiej, Bosutowa, Owczar, Garlicy Murowanej, Trojanowic) z 9 istniejących na naszym terenie, bowiem OSP Grębynice nie wzięło udziału w zawodach ze względu na uroczystości kościelne. Tradycyjnie rywalizowano w dwóch konkurencjach – sztafecie oraz części bojowej. Jednak, by nie doszło do kontuzji zawodników, ze względu na padający deszcz, w sztafecie zrezygnowano z biegu po równoważni. W rywalizacji drużyn z terenu naszej gminy zwyciężyli strażacy z OSP Bosutów, drugie miejsce wywalczyli druhowie z Węgrzc, trzecie ochotnicy z Owczar. Laureaci otrzymali z rąk wójta Bogusława Króla, przewodniczącego rady Gminy Zielonki Ryszarda Krawczyka oraz prezesa gminnego zarządu OSP Aleksandra Padlika puchary, dyplomy i nagrody finansowe na zakup sprzętu; wszystkie pozostałe jednostki puchary i dyplomy, a drużyny młodzieżowe – nagrody rzeczowe. Zwycięska jednostka OSP będzie reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.
Na koniec zawodów rozegrano również konkurencje dla VIP-ów, w której udział wzięli: wójt gminy Michałowice wraz z przewodniczącą michałowickiej Rady Gminy Ewą Krawczyk oraz wójt gminy Zielonki Bogusław Król wraz z wiceprzewodniczącą zieloneckiej Rady Gminy Marzeną Gadzik-Wójcik. Konkurencja polegała na strąceniu pachołków strumieniem wody i obróceniu tarczy.
MKF

 

Więcej zdjęć: tutaj

Za zdjęcia dziękujemy Małgorzacie Fordymackiej, jednostkom OSP z Węgrzc i Zielonek oraz panu Janowi Gajochowi, sołtysowi sołectwa Bosutów-Boleń.

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content