Skip to main content
search
Aktualności

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Zielonki z nagrodami

By 23 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 września 2022 przez KB

23 września wójt gminy Zielonki Bogusław Król uroczyście wręczył stypendia i nagrody edukacyjne za rok szkolny 2021/2022 dla najzdolniejszych uczniów z naszej gminy.  Stypendia Edukacyjne Wójta Gminy Zielonki przyznano uczniom klas IV–VII  za wybitne osiągnięcia w konkursach, turniejach i olimpiadach naukowych lub artystycznych, którzy ponadto musieli wykazać się średnią ocen co najmniej 5,0 i wzorowym zachowaniem. Czterech absolwentów ze szkół: z Bibic, Zielonek i Przybysławic otrzymało Nagrodę Edukacyjną Wójta Gminy Zielonki.

Stypendia przyznano pięciu uczniom klas IV–VII. Stypendium naukowe I stopnia otrzymali: Weronika Skrzypek ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach, Jakub Zaremba ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach, Krzysztof Olejnik ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach oraz Konstanty Zieliński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lema w Bibicach. Stypendium naukowe II stopnia otrzymała Aleksandra Tarcholik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach.

Nagrodę edukacyjną otrzymali absolwenci szkół podstawowych z terenu gminy, którzy na zakończenie nauki w szkole podstawowej uzyskali najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie, w klasie VII uzyskali co najmniej średnią ocen 5.30 i ocenę wzorową z zachowania, a podczas klasyfikacji rocznej w klasie VI uzyskali promocję z wyróżnieniem (średnia ocen co najmniej 4.75 i bardzo dobra z zachowania). Nagrody otrzymali: Julia Wojda (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonkach), Karolina Grzyb (Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach), Anna Wojtanowska (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach), Michalina Kotyza (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach).

W 2022 roku przyznano nagrody i stypendia Wójta Gminy Zielonki za łączną kwotę 8 400 zł.

W uroczystości wzięli udział także: dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach Anna Soblik, dyrektorzy szkół z Bibic, Zielonek i  Przybysławic oraz rodzice wyróżnionych uczniów.

Red.KB

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content